Udalosti minulého týždňa: NASA chce začať oficiálne pátrať po mimozemšťanoch!

maska mimozemšťana

NASA bude oficiálne pátrať po UFO (Zdroj: Unsplahs/Stephen Leonardi)

#Aj dnes ti prinášame aktuálne novinky z minulého týždňa. Pozreli sme sa na fakt, že NASA chce začať pátrať po UFO, 103-ročnú odvážnu dámu, ktorá prekonala svetový rekord aj na Internet explorer, ktorý má vlastný pomník, keďže po desiatkach rokoch oficiálne skončil.

#1 NASA začína pátrať po UFO

NASA sa oficiálne pripravuje na začatie prekvapivo rozsiahleho vyšetrovania neidentifikovaných vzdušných objektov (UFO). Okrem toho americké ministerstvo obrany (DOD) nedávno spustilo pracovnú skupinu UFO , hoci obe misie prebiehajú samostatne. NASA uviedla, že neexistuje žiadny dôkaz, že existujú objekty mimozemského pôvodu, ale s prístupom k tisíckam hodín utajovaných aj verejných vzdušných údajov má agentúra jedinečnú pozíciu na to, aby rozpoznala, či UFO môžu predstavovať skutočné nebezpečenstvo pre výskum a vojenské plavidlá v USA.

#2 103-ročná žena prekonala rekord

Rut Linnéa Ingegärd Larsson je 103-ročná Švédka, ktorá svoj život berie s úsmevom na tvári. Dokazuje to aj jej nedávny počin, pri ktorom sa rozhodla užiť si adrenalín a vyskočiť z lietadla. Rodina ju v jej rozhodnutí zapísať sa do Guinessovej knihy rekordov ako najstaršia žena, ktorá sa zúčastnila tandemového zoskoku, podporovala. Rut mala presne 103 rokov a 259 dní vďaka čomu prekonala dovtedajšiu držiteľku svetového rekordu Hodges, ktorá mala 103 rokov a 129 dní, keď sa v roku 2019 rozhodla pre rovnaký kúsok.

103-ročná žena sa zapísala do Guinnessovej knihy rekordov! Neuveríš, na aký adrenalínový kúsok sa odvážila

#3 Sriracha zmizne z obchodov

Existuje množstvo druhov čili omáčok. Jedna z nich sa však stala pochutinou svetových rozmerov a obľubujú ju aj Slováci. Reč je o Srirache, ktorá patrí neodmysliteľne k ázijskej kuchyni, no nájdeš ju v jedlách v každom kúte zeme. Firma na výrobu Srirachy, Huy Fong Food, sídli v Amerike. Oblasť, kde čili papričky pestujú, však na jar zasiahli výrazné klimatické zmeny. Výrobcovia na to upozorňovali už v apríli, no skutočné výsledky pocítia konzumenti až teraz.

Milovníci obľúbenej omáčky zostali v šoku: Zmizne z regálov, nebola úroda

#4 Justin Bieber prehovoril o svojej chorobe

Nemôžem žmurkať ani sa usmiať, šokoval kanadský popový spevák Justin Bieber svojich fanúšikov. Na sociálnej sieti oznámil, že časť koncertov v rámci turné Justice World Tour, ruší. Ako priznal, je za tým ochorenie s názvom Ramsayho-Huntov syndróm, ktoré mu paralyzovalo polovicu tváre, a znemožňuje mu vystupovať.

#5 Sziget predstavil oficiálny line-up

Maďarský hudobný festival Sziget zverejnil finálny lipe-up interpretov podľa jednotlivých dní. Festival sa bude v Budapešti konať od 10. do 15. augusta 2022 a na stageoch vystúpi viac ako 100 interpretov z celého sveta. My sme z každého dňa vybrali desať najpopulárnejších.

Jeden z najväčších hudobných festivalov v Európe predstavil finálny line-up: Kto vystúpi v auguste na Szigete?

#6 Internet explorer má svoj vlastný pomník

Internet Explorer končí tesne pred svojimi 27. narodeninami. Ako bolo odhalené v máji minulého roka, Microsoft od 15. júna nebude podporovať počítačovú aplikáciu Internet Explorer 11. Podporu IE11 stále získaš, ak používaš Windows Server 2022 alebo staršie vydanie operačného systému s dlhodobým rozšírením služby, ale pre väčšinu ľudí to znamená skutočný koniec aktualizácií softvéru.

Koniec jednej éry: Daj navždy zbohom najznámejšiemu internetovému prehliadaču-ročnú

Jung Ki-young minul 43-tisíc wonov (približne 315 eur) na navrhnutie a objednanie pomníka pre webový prehliadač pred oficiálnym dátumom ukončenia podpory. Pamätník, ktorý sa nachádza na streche kaviarne jeho brata v juhokórejskom meste Gyeongju, obsahuje ikonické logo, za ktorým nasleduje anglický epitaf, ktorý znie: „Bol to dobrý nástroj na stiahnutie iných prehliadačov.“

#7 Calum Scott si užíval Bratislavu

Britská hviezda na Slovensku nebola posledný krát, keďže ako sám povedal, veľmi sa mu tu páčilo a užil si aj relax, fitko a wellness pred samotným koncertom v nemenovanom luxusnom bratislavskom hoteli, kde sa počas pobytu na Slovensku zdržiaval.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com, topky.sk, popsci.com
Odporúčame