Beyoncé vydala nový album: Renaissance znova útočí na Grammy, môže prekonať svetový rekord

Beyoncé vydáva nový album Renaissance

Beyoncé vydáva nový album Renaissance (Zdroj: Beyoncé)

#Najnovší počin mimoriadne oceňovanej speváčky Beyoncé je už jej siedmym štúdiovým albumom. Po šesťročnej pauze sa rozhodla počas pandémie znova pustiť do skladanie piesní, čoho výsledkom je album Renaissance, teda znovuzrodenie. Jeho celková dĺžka je 62 minút a  tvorí 16 piesní (väčšinu z nich explicitných).


Ideš aj ty na Grape 2022? Týchto interpretov si zapíš na zoznam a o zábavu máš postarané!


Práce trvali viac ako rok

Beyoncé sa pochválila, že práce na jej albume trvali viac ako rok. Prebehali počas pandémie v izolácii, „Kvôli všetkej tej izolácii a nespravodlivosti za posledný rok si myslím, že sme všetci pripravení utiecť, cestovať, milovať a znova sa naplno smiať. Cítim preto znovuzrodenie a chcem byť jeho súčasťou akýmkoľvek možným spôsobom,“ povedala Beyoncé pre magazín People.

Album začala speváčka propagovať už začiatkom tohto júna, keď si zo všetkých sociálnych sietí odstránila profilovú fotku a nahradila ju nápisom „Čo je to B7?“, čo bol odkaz na jej siedmy album. Nasledujúci deň album oficiálne predstavila a ten napokon uzrel svetlo sveta koncom júla 2022. Nakoľko jej posledný výtvor Lemonade vyšiel ešte v roku 2016, ide o najdlhšiu pauzu medzi albumami, akú kedy speváčka mala.

Kritici výtvor chvália

Prvé ohlasy na album sú mimoriadne dobré. Zatiaľ žiadny americký hudobný magazín neudelil nižšie hodnotenie ako štyri hviezdy z piatich, pričom mnohý siahajú aj po plnom počte. Metascore, na ktorom hodnotí len hŕstka overených kritikov, aktuálne hlási 93 %. Ľudia sa nebáli udeliť mu ešte viac.

Beyoncé si preto na prelome roka bude určite robiť ambície na ďalšie významné ocenenia. Po tom, čo jej pred tromi rokmi nevyšla účasť na Oscaroch s piesňou pre Levieho kráľa, si napravila chuť v marci s piesňou Be Alive pre King Richard. Jej najväčšími ambíciami sú však jednoznačne Grammys. Má ich na konte už 28 a je veľmi pravdepodobné, že po tohtoročnej sezóne prekročí hranicu 30 zlatých ocenení. Ak by ich získala aspoň 3, vyrovnala by svetový rekord Georga Soltiho.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, people.com, spotify.com
Odporúčame