Jej video sa stalo virálnym, teraz ju vyšetruje polícia: Neuveríš, čo urobila známa influencerka

Zverejnila virálne video, teraz ju vyšetruje polícia

Zverejnila virálne video, teraz ju vyšetruje polícia. (Zdroj: Unsplash.com/ William Bayreuther)

#Mukbang videá vyhľadáva čoraz viac ľudí. Ide o nový, stále viac rozšírujúci sa trend, kedy diváci sledujú svojich obľúbených influencerov, ktorí jedia rôzne pokrmy. Známa čínska influencerka však tentokrát spravila poriadny krok vedľa. Ako pokrm si totiž vybrala bieleho žraloka, ktorý je v Číne zákonom chránený. Influencerku teraz vyšetruje polícia.

Aj ty si už určite počul o novom mukbang trende. Ide o videá, kedy si influencer sadne pred kameru a začne jesť enormné množstvo jedla. Môže ísť pritom skutočne o rôzne pokrmy. Známou tvárou tohoto trendu je aj čínska influencerka Tizi, ktorá dokáže zjesť skutočne enormné množstvo rôzneho jedla. Nedávno si zobrala na mušku žraloka bieleho.

Vo videu, ktoré však už zmazala, je podľa portálu The Guardian vidieť, ako influencerka žraloka rozbaľuje a ľahne si hneď veďla neho, aby poukázala na jeho obrovskú veľkosť. Neskôr si ho rozporcuje a začne ho grilovať. „Možno vyzerá kruto, ale jeho mäso je naozaj veľmi krehké,“ poznamenala Tizi vo videu. Krátko po zverejnení záberov, ako je žraloka bieleho, sa začalo video rýchlo šíriť a stalo sa virálnym.

Jej počin však nenechal chladných mnohých užívateľov sociálnych sietí. „Je zarážajúce, že internetová celebrita môže zjesť chránené zviera pred zrakmi miliónov ľudí! “ poznamenal jeden z komentujúcich. Žralok biely totiž patrí, podľa zoznamu Medzinárodného zväzu ochrany prírody, medzi zraniteľné druhy zvierat. Čo je už len kúsok od toho, aby bolo toto zviera zaradené medzi ohrozené druhy. V Číne, odkiaľ influencerka pochádza, však už toto zviera patrí medzi chránené druhy.

Práve preto sa prípadom začala zaoberať polícia. Nie je však isté, či influencerku čaká nejaký trest. Tizi totiž tvrdí, že žraloka získala legálne. Poľnohospodársky úrad však tvrdí, že jej tvrdenia nezodpovedajú skutočnosti. Prípad preto vyšetruje polícia.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, theguardia.com
Odporúčame