Udalosti minulého týždňa: Už čoskoro bude na Slovensku Disney+, pozrieť si budeš môcť stovky známych rozprávok

Encanto

Na Slovensko mieri platforma Disney+ (Zdroj: Walt Disney Pictures)

#Máme tu pre teba ďalší weektag a ty sa rozhodne máš na čo tešiť! Počas minulého týždňa sme sa dozvedeli, že na Slovensko prichádza obrovská streamovacia platforma Disney+, na ktorej nájdeš stovky rozprávok, filmov a dávky nostalgie z detstva. Tak isto sa pozrieme na skladbu Baby Shark, ktorá trhá rekordy a ďalšie zaujímavosti, ktoré by ti nemali ujsť.

#1 Baby Shark prekonal svetový rekord

Ešte pred niekoľkými rokmi sme na platforme YouTube sledovali videoklipy známych interpretov a medzi najsledovanejšie videá patrili napríklad Gangnam Style či Despacito. Dvojminútové detské video Baby Shark sa na pozíciu najsledovanejšieho video dostalo ešte len začiatkom roka 2020, keď predbehlo spomínané Despacito. No a v januári 2022 prekonáva hranicu 10 miliárd pozretí.

Najsledovanejšie video na YouTube prekonalo ďalší míľnik: Tieto zaujímavosti si o ňom určite nevedel!

#2 Elona Muska sleduje mladý muž

Neznámy mladý muž sa rozhodol sledovať súkromné lietadlo Elona Muska a zdieľať jeho polohu na svojom účte na Twitteri. Vedúci spoločnosti Tesla sa preto rozhodol ponúknuť mu 5-tisíc dolárov, ak s týmto správaním prestane. Ako celý spor dopadol? Mladík, ktorý vystupuje pod menom Mr. Sweeney povedal, že to prehodnotí za neuveriteľných 50-tisíc dolárov! Či Elon Musk príjme jeho návrh je zatiaľ len vo hviezdach.

#3 Iphone 14 Pro stavil na starší dizajn

Apple sa neustále potrebuje odlíšiť. Keď sa hovorí o ich obrovskom výreze v iPhonoch, vždy ide o citlivú tému. Dnes sú už tieto výrezy zastaralé a nemajú ich dokonca ani najlacnejšie zariadenia s Androidom. Apple jednoducho musí začať riešiť otázku odstránenia výrezu. Zdá sa, že konečne vedia, ako na to.

Podľa portálu GizChina by mal výrez zmiznúť už v najnovších modeloch, ktoré Apple predstaví tradične na jeseň. Zmena by však mala nastať len v zariadeniach Pro a Pro Max. Originálny iPhone 14 by podľa leakov mal mať stále výrez z minuloročného smartfónu.

Rozlúč sa s obrovským výrezom na foťák a reprák: Nový iPhone rozširuje displej, pozdáva sa ti?

#4 Pápež František verejne podporil LGBT komunitu

Pápež František pred pár dňami vyzval rodičov na celom svete, aby neodsudzovali deti, ak sú homosexuáli. Pápež František sa tak vyjadril, keď hovoril o biblickej postave Jozefovi počas svojej týždennej generálnej audiencie. Oslovil rodičov, ktorí čelia zložitým situáciám v živote svojich detí, ako sú deti, ktoré sú choré, uväznené alebo zabité pri dopravných nehodách. Oslovil však aj rodičov, „ktorí vidia, že ich deti majú odlišnú sexuálnu orientáciu, aby to zvládli a sprevádzali svoje deti a neskrývali sa za odsudzujúci postoj“. 

#5 Disney+ bude čoskoro na Slovensku

Spoločnosť Walt Disney Company potvrdila, že svoju streamovaciu službu Disney+ spustí toto leto v 42 krajinách a 11 územiach Európy, Stredného východu a Afriky. Medzi najnovších príjemcov obľúbenej streamovacej služby teda patrí Slovensko, Česká republika, Poľsko a Maďarsko. Disney+ ponúkne príbehy známe celému svetu, ale aj originálny obsah a tisíce sérií a epizód z produkcie Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a ďalších.

#6 TikTok má ďalšiu nebezpečnú výzvu

Na internete môžeme nájsť množstvo nebezpčných alebo nezmyselných výziev, ktoré sa masovo šíria a ovplyvňujú viacero detí. Kým niektoré sú len hlúpe, ale žiadne riziku nikomu nehrozí, iné môžu byť skutočne nebezpečné. Jednou z nich je aj výzva „One Chip Challenge“. Ide v nej o to, že musíte zjesť zemiakový lupienok, ktorý je však vyrobený z jednej z najpálivejšej papričky na svete. Jej konzumácie je tak veľmi nebezpečná.

Internet zahltila poriadne nebezpečná výzva: Dávaj si bacha, viacerí už skončili v nemocnici

#7 Sranda v škole sa zmenila na vážne zranenie

Muž zo Spojeného kráľovstva sa po štyroch rokoch rozhodol povedať svoj príbeh. Keď mal 15 rokov, chcel sa predviesť pred svojimi spolužiakmi. Pred ich zrakmi si tak nechal na seba vystriekať dve fľašky dezodorantu. Spočiatku cítil len zimu avšak čím viac mu na ne dezodoranty striekali, tak ho to začalo strašne páliť a on len čakal, kým to prejde. Po celom tomto incidente sa jeden zo spolužiakov rozhodol mu do nich udrieť, načo mu obidve odpadli.

Chlapec si nechal na svoje bradavky vystriekať dezodoranty: Hrôzostrašný koniec, obidve mu odpadli

 

Zdroj: hashtag.sk, usatoday.com, idnependent.co.uk
Odporúčame