Rozlúč sa s obrovským výrezom na foťák a reprák: Nový iPhone rozširuje displej, pozdáva sa ti?

iPhone. (Zdroj: Unsplash.com/Jeremy Bezanger)

#Apple sa neustále potrebuje odlíšiť. Keď sa hovorí o ich obrovskom výreze v iPhonoch, vždy ide o citlivú tému. Dnes sú už tieto výrezy zastaralé a nemajú ich dokonca ani najlacnejšie zariadenia s Androidom. Apple jednoducho musí začať riešiť otázku odstránenia výrezu. Zdá sa, že konečne vedia, ako na to.

Podľa portálu GizChina by mal výrez zmiznúť už v najnovších modeloch, ktoré Apple predstaví tradične na jeseň. Zmena by však mala nastať len v zariadeniach Pro a Pro Max. Originálny iPhone 14 by podľa leakov mal mať stále výrez z minuloročného smartfónu.


Apple pokračuje v redukovaní: Nové iPhony by mali prísť o fyzickú SIM kartu a káblové nabíjanie!


Pokiaľ však ide o priestrel pre kameru, Apple musel vyriešiť hneď dve zásadné otázky. Prvou sú senzory a snímač Face ID, ktorý je súčasťou výrezu. Spoločnosť by ich možno aj vedela schovať pod displej, no výroba displeja by tým podstatne zdražela. Nakoľko Apple zatiaľ neplánuje prejsť na ultrazvukovú čítačku prstov, prihlasovanie pomocou Face ID v iPhonoch ostane.

Druhou otázkou je odlíšenie iPhonu od ostatných zariadení. Dnes rozoznáš displej iPhonu vďaka výrezu. Keby Apple skryl senzory pod displej a nech by len priestrel na kameru, telefón by sa medzi ostatnými stratil (presne preto majú výrez už aj nové MacBooky). Nie sme zvyknutí vidieť dva priestrely – jeden na kameru a druhý na senzory a toto je cesta, po ktorej sa zrejme Apple vyberie.

Páčil by sa ti tento koncept?

Koncept nového iPhonu 14 Pro
Koncept nového iPhonu 14 Pro (Zdroj: GizChina)

Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, gizchina.com
Odporúčame