Najsledovanejšie video na YouTube prekonalo ďalší míľnik: Tieto zaujímavosti si o ňom určite nevedel!

Najsledovanejšie video na YouTube pokorilo ďalšiu magickú hranicu

Najsledovanejšie video na YouTube pokorilo ďalšiu magickú hranicu (Zdroj: Unsplash.com/CardMapr)

#Ešte pred niekoľkými rokmi sme na platforme YouTube sledovali videoklipy známych interpretov a medzi najsledovanejšie videá patrili napríklad Gangnam Style či Despacito. Na výslnie sa však dostali hudobné streamovacie služby a videoklipy už nie sú v trende ako kedysi. Priestor dostali iné formáty a práve jeden z nich pokoril na YouTube ďalšiu magickú hranicu.

Dvojminútové detské video Baby Shark sa na pozíciu najsledovanejšieho video dostalo ešte len začiatkom roka 2020, keď predbehlo spomínané Despacito. No a v januári 2022 prekonáva hranicu 10 miliárd pozretí. Už onedlho ti dokonca prinesieme aj rebríček najsledovanejších videí na YouTube, tak stay tuned.


YouTube má ďalšiu novú funkciu: Pozeranie videí nikdy nebolo jednoduchšie


Zaujímavosti o Baby Shark

Nikto nevie, kto napísal lyrics. Známa je len verzia, že celý nápad vznikol v nemenovanom letnom tábore.

Detská pieseň sa dostala aj rebríčka hitparád. Bolo to ešte v roku 2018 a v The Billboard Hot 100 vtedy obsadila 32. miesto.

Existuje aj tzv. Baby Shark Challenge. Ľudia sa na internete prezliekajú do kostýmov a spoločne tancujú. Vďaka tomu sa niektoré pohyby dostali aj do rutín Zumby.

Baby Shark ako živý koncert. V Južnej Kórei usporadúva Pinkfong turné, v ktorom sa stratí morská príšera a jej rodina sa ju rozhodne hľadať. Koncert trvá 65 minút.

Pôvodná pieseň je oveľa strašidelnejšia. Zabávač Johnny Only hovorí, že pôvodná skladbe sa viac zamerala na útok žralokov a s každým novým veršom táborníci predstierali, že stratili jednu končatinu.

Je podľa teba Baby Shark právom najsledovanejšie video na YouTube?

Zdroj: hashtag.sk, billboard.com, mentalfloss.com
Odporúčame