Udalosti minulého týždňa: Slovenskí hasiči zachránili Grécko, Disney+ tento rok neuvidíme a do Tokia mieria naši paralympionici

Do Tokia mieria slovenskí paralympionici

Do Tokia mieria slovenskí paralympionici (Zdroj: olympics.com)

#Nový týždeň, nový weektag. Aj dnes sme si pre teba pripravili sumár siedmych udalostí, ktoré musíš vedieť. Grécke požiare uhasili statoční slovenskí hasiči, svet oplakáva nečkaný odchod najväčšej nemeckej futbalovej legendy, slovenskí paraolympionici cestujú do Tokia obhájiť svoje zlaté medaile a streamovacia stanica Disney+ odkladá svoj príchod. Stalo sa toho znova viac ako dosť.

#1 Slovenskí hasiči zachránili Grécko

Nebojácni slovenskí hasiči ukázali svoju veľkú odvahu pri požiaroch, ktoré zachvátili Grécko. Muži ani na chvíľu nezaváhali a vrhli sa na pomoc tejto krajine, aby im pomohli uhasiť likvidačné požiare. V Grécku totižto tento mesiac zúri viac ako 500 lesných požiarov.

Zo slovenských hasičov sa stali hviezdy svetových médií: Pomohli zachrániť Grécko

#2 Disney+ si tento rok nepredplatíš

Minulý rok sme od streamovacej služby Disney+ počúvali, že sa do srdca Európy dostane v druhej polovici roka 2021. Všetko je však znova inak. Disney neplánuje prísť na Slovensko a do Čiech skôr ako v lete 2022. Ani tento dátum dokonca nemusí byť konečný.

K novým seriálom od Marvelu či zo sveta Star Wars sa teda tak skoro nedostaneš a slovenskí divák si musí počkať. Ide o veľmi nešťastný krok od Disney a bojíme sa, že podobne na tom budú aj sľuby ohľadom HBO Max. Je polovica augusta a nemáme dosiaľ žiadne informácie o jeho spustení.

#3 Poradíme s výberom batohu na turistiku

Leto je čas ako stvorený na výlety a turistiku. Jej neoddeliteľnou súčasťou sú aj batohy. Dobrý turista vie, že je to viac než len miesto, kde si dáš veci. Mal by spĺňať všetky požiadavky, byť pohodlný a pripravený zdolať s tebou každé dobrodružstvo. Nevieš aký si vybrať? My ti s tým radi pomôžeme!

Hľadáš batoh na turistiku? S našim porovnaním vyberieš ten pravý pre teba!

#4 Zomrela najväčšia nemecká futbalová legenda

Svet opustila futbalová megahviezda Gerd Müller vo veku 75 rokov. Kanonier za svoju 15 ročnú kariéru v najvyššej nemeckej lige strelil za Bayern Mníchov 547 gólov v 594 zápasoch. Reprezentoval aj Západné Nemecko a v roku 1974 dal Holandsku rozhodujúci gól vo finále Majstrovstiev sveta. Až do roku 2012 držal rekord v počte strelených gólov za jednu hernú sezónu. Porazila ho až ďalší skvelý útočník Lionel Messi.

#5 Najsilnejším mužom sveta je Slovák

Tom Stoltman sa v júni 2021 stal aktuálne najsilnejším mužom sveta. Jeho víťazstvo však nebolo výnimočné len tým, že porazil množstvo skúsených strongmanov a dokázal získať titul ako prvý Škót. Tom so sebou nesie aj príbeh o tom, že každý dokáže dosiahnuť čokoľvek si zaumieni, pokiaľ pre to bude dostatočne tvrdo pracovať.

Tom má autizmus, napriek tomu sa stal najsilnejším mužom sveta: Dodržal dojímavý sľub, ktorý dal svojej mame pred smrťou

#6 O medaile zabojujú aj slovenskí paralympionici

24. augusta začína v Tokio druhá zo série letných olympiád. Tentokrát sa na nej ukážu paralympionici. Slovensko posiela do japonskej metropoly 27 športovcov, ktorí by chceli zopakovať úspech z Ria 2016 – získali v ňom 11 medailí, z toho 5 zlatých. Zastúpenie máme v disciplínach ako boccia, tenis, cyklistika, lukostreľba či plávanie. Našim reprezentantom prajeme veľa úspechov!

#7 Česka blogerka nabáda na nezmysly

Influencerka a blogerka Kamila Rundusová (známa ako Kamu) pridala na svoj instagram recept na cuketové rolky v rajčinovej omáčke. Ukradnutú fotku si okamžite všimol portál Šéfka Klamu a Sobeczech, ktorý sa snaží nastaviť autorom zrkadlo a často otvorene kritizuje spomínanú food blogerku. Celá kauza je však len zlomok celého problému.

Obrovská kauza okolo českej blogerky: Ľudí navádza na nezmysly, žena s rakovinou jej uverila, o 3 mesiace zomrela

Zdroj: hashtag.sk, Disney, paralympic.com, bbc.com
Odporúčame