Hľadáš batoh na turistiku? S našim porovnaním vyberieš ten pravý pre teba!

batoh na turistke

Zvoľ si správny batoh na turistiku (Zdroj: Unsplash/holly-mandarich)

#Leto je čas ako stvorený na výlety a turistiku. Jej neoddeliteľnou súčasťou sú aj batohy. Dobrý turista vie, že je to viac než len miesto, kde si dáš veci. Mal by spĺňať všetky požiadavky, byť pohodlný a pripravený zdolať s tebou každé dobrodružstvo. Nevieš aký si vybrať? My ti s tým radi pomôžeme!

Zvoľ správnu veľkosť

Veľkosť sa pri turistických batohoch udáva v litroch. Pred nákupom si musíme ujasniť, na aké túry ho ideme brať, na aký dlhý čas a koľko vecí potrebujeme. Okrem toho je dobré všímať si či má aj nejaké menšie vrecká, prípadne popruhy na pripevnenie ďalších vecí.

Pomôže ti to pri organizácii vecí a nebudeš ho musieť celý prebaľovať, pri hľadaní nejakej drobnosti. Niektoré dokonca môžeš aj zmenšiť, aby si so sebou nemusel nosiť zbytočne veľký a ťažký ruksak, keď netreba. Pri výbere veľkosti mysli na to, koľko si vôbec schopný odniesť. Buď k sebe úprimný a pozri sa na svoju kondičku. Na čo sa zbytočne premáhať.

  • 30-40 l – Sú to najmenšie ruksaky, ktoré síce nemajú až toľko priestoru, ale sú ľahké. Takýto typ ti postačí na jednodňové výlety. Okrem jedla a vody sa tam zmestí aj niečo na prezlečenie.
  • 40-50 l – Tieto batohy bývajú omnoho prepracovanejšie a majú aj lepšie ergonomické vlastnosti. Znamená to, že by si ho mal vydržať mať na chrbte aj dlhšiu dobu. Pokojne si ho môžeš zobrať aj na dobrodružstvo do hôr na celý víkend. Dávaj pozor na to, aby mal popruhy na pripnutie karimatky či plášť proti dažďu.
  • 60 l a viac – Existujú aj väčšie ruksaky, do ktorých sa pohodlne dokážeš zbaliť aj na týždeň. Čím je ruksak objemnejší, tým je zväčša prepracovanejší. Jeho výrobcom záleží na tom, aby sa nosil čo najlepšie.

Rozhodni sa pre materiál

Keď už hľadáš poriadny batoh do hôr, tak nech niečo vydrží. Rozhodne nešetri na úkor materiálu. Pozeraj tie najlepšie. Rovnako sa sústreď aj na kvalitu šitia. Hľadaj kúsky, ktoré majú pogumované dno, ktoré vydrží aj keď sa niečo rozleje. Voľ materiály, ktoré zvládnu záťaž a do určitej miery aj vlhko.

Je super, ak je zadná strana vytvorená tak že je chrbát vetraný a pot z telesnej aktivity je odvádzaný a nezostáva chladiť na chrbte. Väčšina kvalitných ruksakov býva vodoodolných, čo znamená, že keď ťa prekvapí prehánka či búrka, obsah batohu zostane pekne v suchu.

Naše tipy:

North Finder 22l

  • cena: 38,90 eur

Moderný a pritom stále veľmi funkčný. Pôvodne ho nosili cyklo-kuriéri po meste, ale teraz ho môžeš mať aj ty. Ak ho zvládli mať celý čas na chrbte, tak je to ukážka pohodlnosti a ako veľký bonus je to, že je aj nepremokavý.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa NORTHFINDER SK (@northfinder.sk)

Fjällräven HIGH COAST ROLLTOP 26 20l

  • cena: 120 eur

Toto je batoh, vďaka ktorému na turistike odnesieš úplne všetko, čo potrebuješ. Ešte k tomu budeš aj vyzerať veľmi trendy. Ak na túry až tak často nechodíš, ale potrebuješ nejaký na menšie výlety, tak stav na ich 16l klasiku, ktorá je vhodná do hôr, ale aj do mesta či školy.

Thule Stir 25 l

  • cena: 95 eur

Batoh, ktorý je plný vreciek a tie sa na turistike veru zídu. Nájdeš ich tu mnoho – väčšie a aj menšie. Vďaka nim budú tvoje veci skvelo zorganizované a hľadanie nožíku, ponožiek či fotoaparátu nebude trvať cečnosť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @thule #BringYourLife (@thule)

Husky Rony 50l

  • cena: 95,20 eur

Ľahký batoh, ktorý toho toľko unesie. Môže sa na neho spoľahnúť každý turista. Zbalíš do neho naozaj všetko čo potrebuješ aj na predĺžený víkend.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa HUSKYCZ (@huskycz.cz)

Alpin Pro Austin 35l

  • cena: 120 eur

Je pevný a ľahko umývateľný. V skratke, ako stvorený do hôr. Je vybavený aj vreckom, ktoré jednoducho stiahneš pomocov šnúrok.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ALPINE PRO Slovensko (@alpineprosk)

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame