Udalosti minulého týždňa: Sexi najbohatšia hudobníčka Rihanna a emotívny odchod Messiho

Rihanna

Rihanna sa stala najbohatšou hudobníčkou sveta (Zdroj: Instagram/badgalriri)

#Ďalší týždeň je za nami a my sme si pre teba pripravili nádielku noviniek uplynulých dní. Udialo sa toho poriadne veľa a vo svete nastali veľké zmeny. Skončili olympijské hry, Rihanna sa stala najbohatšou hudobníčkou na svete a Messi sa rozhodol ukončiť svoju športovú kariéru. To však ešte stále nie je všetko. Tak poďme na to!

#1 Olympijské hry v Tokiu sa skončili

Tohtoročné olympijské hry v Tokiu boli plné napätia. Všetci sme držali pevne palce našim reprezentantom. Tí sa nenechali zahanbiť a Slovensku domov priniesli štyri medaile. Zuzana Rehák Štefečeková pre Slovensko získala zlatú medailu. Jakub Grigar získál striebornú a v Samuel Balaáž, Denis Myšák, Erik Vlček a Adam Botek spoločne vybojovali v štvrokajaku bronz. Snáď najväčším príjemným prekvapením je golfista Rory Sabbatini, ktorému sa podarilo získať striebro.

Slovensko tak celkovo získalo štyri medaile a v celkovom rebríčku sa umiestnilo na 50. mieste. Olympijské hry boli ukončené so všetkou gráciou, ktorá k takejto udalosti jednoducho patrí. Záverečný ceremoniál sprevádzal ohňostroj a svetelná šou, ktorá vytvorila ikonické logo hier. Najvýraznejšie momenty nájdeš vo videu nižšie.

#2 Spustila sa hromadná petícia proti Samsungu

Samsung má pred sebou skúšku, v ktorej buď vyhovie svojim verným fanúšikom alebo pohorí a stratí časť  zákazníkov. Obrovská spoločnosť sa rozhodola zrušiť svoju vlajkovú loď Galaxy Note. To sa však ľuďom nepáči. Webový portál SamMobile sa chopil iniciatívy a prišiel s petíciou proti tomuto ráznemu kroku. Pridáš sa k nej aj ty?

Samsung chce zrušiť sériu Galaxy Note: Ľudia však spustili hromadnú petíciu, podporíš ju aj ty?

#3 Lionel Messi ukončil svoje pôsobenie v FC Barcelona

Špičkový futbalista Lionel Messi pôsobil v klube FC Barcelona celú svoju kariéru. Všetko sa však raz musí skončiť. S klubom sa nedohodol na nových podmienkach a tak mu 30. júla vypršala zmluva. Z Messiho sa tak stal hráč na voľnej nohe. Pred niekoľkými hodinami absolvoval svoju poslednú tlačovú konferenciu. Pri svojom vyhlásení sa neubránil slzám a celá konferencia bola nesmierne emotívna.

#4 Forbes uverejnil rebríček najobľúbenejších influencerov

Vieš, kto najviac ovplyvňuje Slovákov na sociálnych sieťach? Magazín Forbes v spolupráci s agentúrou GroupM vydal aj tento rok rebríček top 20 influencerov Slovenska. Zostavený je na základe exkluzívneho prieskumu, avšak oproti vlaňajšku v ňom nastali výraznejšie zmeny. Na prvom mieste sa umiestnil Maroš Molnár. Ako vyzerá zvyšok rebríčka, sa dozvieš v článku nižšie.

Forbes opäť vydal rebríček top slovenských influencerov: Prekvapí ťa prvé miesto?

#5 Východom Slovenska sa prehnalo tornádo

Tento rok sa vyznačuje skutočne nezvyčajným počasím. Najprv sa tornádo vyskytlo v Čechách, no len pred pár dňami spôsobilo poriadnu spúšť aj na východe Slovenska. Tornádo mohlo mať rýchlosť okolo 200 kilometrov za hodinu, čo podľa medzinárodnej stupnice sily tornád odpovedá sile F2. Uviedol to Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej webovej stránke. Počas niekoľkých minút spôsobilo škodu na štyroch rodinných domoch, elektrickom vedení a spôsobilo nepriechodnosť miestnych ciest.

#6 Rihanna sa oficiálne stala najbohatšou hudobníčkou

Kto by nemiloval jej piesne. Rihanna je obľúbená popová speváčka s charakteristickým hlasom. Krásne zvodná hudobníčka však nemá len zlato v hrdle, ale aj na svojom účte. Magazín Forbes ju oficiálne vyhlásil za najbohatšiu hudobníčku na svete. Jej majetok totiž presiahol hodnotu 1,7 miliardy dolárov.

#7 Banská Štiavnica ponúka unikátne virtuálne prehliadky

Banská Štiavnica sa má znova čím pochváliť. V tamojšom múzeu na Námestí svätej Trojice vytvorili miestni mladí programátori projekt s názvom Cesta v čase. Vďaka moderným technológiám dokážeš akoby cestovať v čase a preniesť sa do 18. storočia. Sadni si priamo do koča, nasaď si okuliare s virtuálnou realitou a staň sa súčasťou histórie. Zistíš, ako vyzerali banské stroje, ktoré dnes už neexistujú a zažiješ aj adrenalínový odstrel pušným prachom v bani.

Pozri si históriu Banskej Štiavnice vo virtuálnej realite: Projekt Cesta v čase je európskym unikátom

Zdroj: hashtag.sk, forbes.com, youtube.com/Olympics
Odporúčame