Pozri si históriu Banskej Štiavnice vo virtuálnej realite: Projekt Cesta v čase je európskym unikátom

Banská Štiavnica má unikátny európsky projekt Cesta v čase

Banská Štiavnica má unikátny európsky projekt Cesta v čase (Zdroj: banskastiavnica.travel)

#Banská Štiavnica sa má znova čím pochváliť. V tamojšom múzeu na Námestí svätej Trojice vytvorili miestni mladí programátori projekt s názvom Cesta v čase. Vďaka moderným technológiám dokážeš akoby cestovať v čase a preniesť sa do 18. storočia.

Sadni si priamo do koča, nasaď si okuliare s virtuálnou realitou a staň sa súčasťou histórie. Zistíš, ako vyzerali banské stroje, ktoré dnes už neexistujú a zažiješ aj adrenalínový odstrel pušným prachom v bani. Súčasťou expozície sú aj hologramy banských strojov, ktorých konštrukcie uvidíš ako nikdy predtým.


Jedno z najkrajších miest Slovenska z vtáčej perspektívy: Pohľad na Banskú Štiavnicu neomrzí


Samozrejme, nie je to len o virtuálnej realite a hologramoch. Počas prehliadky si môžeš vyskúšať aj banský zdvihák z 19. storočia a zistiť, či by si bol schopný pracovať ako naši predkovia baníci. Nechýbajú ani živé obrazy či reálne artefakty, medzi ktorými nájdeš napríklad aj nákres banského stroja z roku 1773.

Cena vstupného pre dospelú osobu je 8 eur, pre študenta a ZŤP 6 eur a deti do 5 rokov neplatia. Rodiny majú, samozrejme, zvýhodnený cenník. Prehliadka trvá 45 minút a otvorené majú denne, preto sa pri návšteve Banskej Štiavnice určite nezabudni zastaviť. Prídeš si pozrieť projekt Cesta v čase aj ty?

Zdroj: hashtag.sk, banskastiavnica.travel
Odporúčame