Vychutnaj si Rapinbox v zložení Pil C, Fobia Kid, Gleb, Dokkeytino, Big Horse a Delik

Rapinbox

Rapinbox vol.6 (Zdroj: YouTube/@BigBoyGleb)

#Nový Rapinbox s poradovým číslom 6 je už odvčera von, takže môžeme pokojne hodnotiť, ako to dopadlo. SPOILER: Super. Tento projekt je dokonalým príkladom, ako sa dá pozdvihnúť rapová kultúra na Slovensku. Jasné, množstvo projektov sa venuje rapu, ale toto je fresh nápad, ktorý má za sebou ľudí priamo z brandže, ktorí to myslia vážne a robia to srdiečkom.

Preto na začiatok treba poďakovať organizátorom, konkrétne to je Gleb, Komander, Hugo Hypetrain, Symonseris, Adam Bázlik a v neposlednom rade aj studio23.sk, kde sa Rapinbox priamo odohráva. Supportuje to aj Redbull, takže posielame S/O.

V najnovšom CYPHER-i sa objavili Pil C, Fobia Kid, Gleb, Dokkeytino, Big Horse a Delik. Minule nám niektorí písali, čo cypher vlastne znamená. Tu je teda vysvetlenie: 

„Cypher“ v rapovej kultúre označuje zhromaždenie, kde sa rapujúci umelci striedajú vo voľnom rapovaní (freestyle) a to často vo forme kruhu. Môže to byť neformálna súťaž alebo len priestor pre rapové prejavy a výmenu nápadov. Toto slovo má korene v hip-hopovej kultúre, kde cypher môže slúžiť aj ako miesto pre tanec, beatbox, alebo iné formy prejavu. „Cypher“ pochádza z arabského „sifr“, čo znamená nula alebo prázdno. V kontexte hip-hopu je to miesto, kde sa vytvára niečo z ničoho cez improvizované rapovanie, takže freestyle.

V najbližších dňoch sa zrejme dočkáme aj rozhovoru, ktorý bude určite zaujímavý a bude mať čo ponúknuť všetkým zvedavcom, ktorí bažia po knowledge.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame