Vybrali sme TOP 5 kultových trackov: Viktor Sheen

TOP 5 trackov Viktora Sheena (Zdroj: Instagram.com/viktorsheen)

#Naposledy sme sa s tebou podelili o to, aké sú podľa nášho názoru najlepšie tracky slovenskej legendy Miky Moru. Dnes tu pre zmenu pre teba máme jedno z najzvučnejších mien českej rapovej scény. To je Viktor Sheen, ktorého hudba sa v priebehu rokov samozrejme vyvíja a každá etapa obsahuje naozaj veľké bomby. Bolo by možno trochu ťažšie zoradiť jeho 5 najlepších trackov od päťky k jednotke, a tak sa na to pozrieme trochu inak.

Zhrnuli sme pre teba v rýchlosti 5 Viktorových najlepších skladieb, ktoré v našom playliste rotujú stále a tú najlepšiu si z nich pokojne vyber ty. Poďme na to!

Keď sa povie meno Viktor Sheen, možno sa ti v hlave vynorí predstava citeľne atmosferického rapu. A pravdepodobne máš aj pravdu, pretože ak by sme mali Viktorovu tvorbu opísať krátkou definíciou, určite by to bolo čosi v tomto zmysle. Práve preto dnešný článok otvárame spoluprácou s Calinom, Hasanom a Nik Tendom – „Až na měsíc“… Pretože práve tam ťa Viktorova hudba má schopnosť vziať pri jej počúvaní.

Ťažko vybrať zo zlomového albumu Černobílej svět iba jeden track, ale konkrétne pri tomto nás svedomie ťažiť určite nemusí. 

Teraz pre zmenu vyberieme čosi o kúsok staršie. Konkrétne z roku 2017, kedy Sheen vydal album Jungler. Práve tam si svoje miesto našla skladba „Vibe“, ktorá veľmi definuje aj celkovú „šablónu“ Viktorovej tvorby. Atmosferické záležitosti, ktoré nonstop nesú rukopis hlbokých emócií a nespornej kvality. Práve vďaka tomu silnému umeleckému cíteniu môžeme Viktora práveže považovať za rapera, ktorého vystupovanie pôsobí vždy nielen uveriteľne, ale najmä veľmi ľudsky. Akoby si nepočúval cudzieho človeka, ale svoje vlastné myšlienky. Dá sa to pochopiť?

Nemohli sme opomenúť ani niečo stále veľmi horúce. Ide konkrétne o track „Dívej“, ktorý pochádza s Viktorovho aktuálneho spoločného albumu Roadtrip s Calinom. Spoločný projekt tejto dvojice dorazil nečakane, ale o to viac nás všetkých nadchol. V rebríčku najlepších Sheenových skladieb si svoje miesto zaslúži nielen pre fresh atmosféru, ale aj preto, že je na nej veľmi počuť Viktorova aktuálna rapová forma, v ktorej sa nebojí pracovať s hlasom v nových polohách, ktoré mu extrémne sedia.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Zayo, Samey a Porsche Boy na spoločnej veci: Rapujú o tom, akí sú PEKNÍ

Napriek tomu, že v pamäti si rozhodne držíme aj silné veci z albumu Barvy (2020), ako napríklad „Rozdelený světy“, „Wild Hunt“ alebo „Já vidím barvy“… Ďalším trackom z nášho krátkeho výberu bude skladba „Sérum“. Tá sa ocitla na nečakanom projekte Příbehy a sny v roku 2021 a dostala veľmi kvalitný filmový videoklip. To je zároveň jednou z Viktorových poznávacích značiek – jeho videoklipy sú vždy na svetovej úrovni. A zároveň v tomto prípade skladba „Sérum“ je určite jedna nielen z najpočúvanejších, ale aj najvýpovednejších skladieb Sheenovej kariéry.

Nuž a ktorú skladbu sme si nechal na záver našej rýchlej TOP päťky?

Bez tohto tracku by sa takýto článok zaobísť rozhodne nemohol, a preto sme samozrejme nezabudli ani na kultovú záležitosť „Věčný“. Práve toto je track, pri ktorej si skromne dovolíme tvrdiť, že Viktora začali naozaj vážne vnímať rapoví fans po celom Česku i Slovensku. Skladba bola zároveň súčasťou projektu NSD Mixtape, ktorý vyšiel ešte v roku 2016.

Ideálna vec, s ktorou sa dnes s tebou zároveň lúčime. Užívaj a teš sa na ďalšie články!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame