Vybrali sme 5 najlepších skladieb: Separ

Ako portál sa vám už od začiatku snažíme prinášať zaujímavé rebríčky, reporty, výbery, tipy a rôzne iné rubriky či série, ktoré sa samozrejme týkajú našej rapovej scény. Dnešok samozrejme nebude výnimkou, keďže prichádzame opäť s novou sériou článkov, v ktorej vám priblížime 5 absolútne najlepších skladieb konkrétnych interpretov. Keďže aktuálne je mimoriadne horúcou témou album Panicer, rozhodli sme v tejto časti pokračovať Separom.

Na začiatok by som len rád podotkol, že sa jedná o subjektívny názor našej redakcie. Všeobecne čo sa týka výberu skladieb, jedná sa len o skladby, ktoré sú priamo vydané daným interpretom (to však neznamená, že na skladbe nemôže mať hosťa). Nejedná sa o hosťovačky na iných albumoch a tak isto už konkrétne v dnešnom prípade sa nejedná o skladby formácie DMS, ale len Separa (od albumu Buldozerdoteraz). Takže toľko na začiatok, poďme už k výberu samotných skladieb.

Vybrať a vtesnať sem len 5 skladieb bolo mimoriadne ťažké, obzvlášť u takého veľkého interpreta. Separ má za sebou okrem albumov s DMS aj vlastné sólové počiny – Buldozer a Pirát (aktuálne je hotový tretí – Pancier). Skladby, ktoré sa nachádzajú nižšie nie sú v žiadnom prípade poskladané od piateho po prvé miesto, toľko posledná poznámka a poďme na to!

Slabý Kus prod. Emeres

Začíname skladbou Slabý Kus, ktorú produkoval výborný Emeres. Tento nadčasový track je súčasťou albumu Buldozer, ktorý môžme spätne vnímať ako jeden z najlepších albumov, aké u nás v posledných 6-7 rokoch vyšli. Skladba z jasne ironickým podtónom patrí k tým najobľúbenejším z celého tohto počinu.

Do Očí ft. Strapo prod. Smart

Zastúpenie medzi piatimi najlepšími skladbami bude mať aj album Pirát, ktorý vyšiel v roku 2014. Z tohto albumu vyberáme iba túto vec, ktorá nesie názov Do Očí a ako hosť sa na nej predstavil Strapo. Overenú kombináciu týchto dvoch pánov doplnil skvelou produkciou Smart a výsledkom je podľa nás najlepšia skladba z tohto albumu, ktorej téma je aj v roku 2017 stále aktuálna.

Viem prod. Special Beatz

Hádam nikoho neprekvapí, že ako tretiu skladbu vyberáme singel Viem, ktorý vyšiel koncom silného roka 2014.  To, že Special je už asi tretí rok najlepší producent u nás dokázal aj v tejto skladbe, ktorú by sme možno mohli nazvať aj zlomovou v Separovej kariére. Zlomovú v tom zmysle, že v tracku opisuje isté veci, ktoré zažil a zmenili ho, ako keby uzatváral jednu veľkú kapitolu svojho života a zároveň štartoval novú. Nejeden jeho fanúšik má pri tejto veci husiu kožu a to platí aj o nás.

Nakazený ft. Tomáš Botló prod. Emeres

V Top 5 v žiadnom prípade nemôže chýbať azda najlegendárnejšia Separova skladba. Track Nakazený vyšiel v roku 2013. Emeres na produkcii a výborný Tomáš Botló na refréne dodali skladbe ten správny vibe a jednoznačne to je jedna z najvydarenejších Separových skladieb. V súčasnej dobe už existuje aj pokračovanie tohto tracku, ktoré rozhodne môžeme považovať za kvalitné, no jednotka sa nám stále páči viac.

Stroskotaná prod. Mugis

Posledné piate miesto zapĺňa v tomto článku bez nadsázky jeden z najsilnejších storytellingov na našej scéne. Skladba Stroskotaná má aj po tých rokoch stále rovnakú silu a atmosféru, ktorá vám zaručene spôsobí zimomriavky. Mnohí by možno chceli na tomto mieste inú skladbu, no my sme vybrali práve túto. O produkciu sa postaral Mugis a konečný výsledok už určite všetci poznáte.

Sme na konci dnešnej časti. Na záver by som len rád dodal, že do užšieho výberu sme zaradil napríklad aj skladby Nemôžem za to, Tepláky a Napi*u prístup, no napokon sme sa rozhodli pre vyššie uvedenú päticu. Ďakujeme za pozornosť a vidíme sa čoskoro pri ďalšej časti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.