VÝBER: Najsledovanejšie tracky, na ktorých je Konex: Niektoré prekvapia, na iné sa už skoro zabudlo

Po dlhšej dobe tu máme VÝBER najsledovanejších trackov. Tento raz bude v hlavnej úlohe Konex, ktorý je od minulého kalendárneho roka osamostatnený po tom, čo odišiel z českého labelu Milion Plus. Tento jeho krok bol vo veľkom diskutovaný, ale koniec koncov vývoj sa zastaviť nedá, Konex sa rozhodol ísť na sólo dráhu a po približne roku môžeme konštatovať, že sa rozhodne nerozhodol nesprávnym spôsobom. 

Čo sa týka Konexa, vybrať jeho najsledovanejšie tracky na YouTube nie je také jednoduché ako pri iných interpretov. Dôvod je prostý, Konex, ako je veľmi dobre známe, nie je iba rapper, ale aj producent a beatmaker. A teda, keď si jeho meno zadáte do YouTube, nájde vám množstvo trackov, kde sa síce nachádza, ale nerapuje, skrátka je tam vo svojej producentskej úlohe a postaral sa na danej skladbe o hudbu. Samozrejme, nie nadarmo sa hovorí, že o úspechu či neúspechu konkrétnej skladby rozhoduje približne zo 70 percent hudba, a teda sa aspoň okrajovo k týmto songom v závere článku vyjadríme. Avšak, toto bude výber skladieb, kde sa Konex objavuje aj vo svojej rapovej polohe.

LOGIC (YYY) x KONEX (YYY) – ROGALO VD (prod. DECKY)

Najsledovanejším trackom, kde Konex rapuje, je jeho spolupráca s Yzomandiasom, ktorý si v roku 2015 ešte hovoril Logic. Kombo z Milion Plus dalo dokopy track ROGALO VD, pričom produkčne sa o túto skladbu postaral Decky a k dnešnému dňu si ju na YouTube pustilo viac ako 2,1 milióna ľudí. Môžeme konštatovať, že sa jedná o zaujímavý song, v ktorom sa dá nájsť viacero pútavých riadkov. A keď si porovnáte slohu, ktorú má Konex na tomto tracku a so slohami, ktoré tvorí v roku 2021, budete počuť baďatelný rozdiel.

Konex – Voilà (official music video)

Dostávame sa do roku 2020, v ktorom je Konex na sólovej dráhe. V minulom roku sa vo veľkom hovorilo o jeho albume Voilá, pričom rovnomenný track sa teší veľkej obľube a pustilo si ho bez mála 2 milióny ľudí. Je reálne, že toto číslo bude ešte stúpať. Konex si dal na tomto songu veľmi záležať, čo cítiť na každom detaile tejto skladby. Či už sa bavíme o hudbe, o rape alebo o vizuále. Takto nejako by to malo vyzerať. A schválne, Konexov rap 2015 a 2020, je tam rozdiel, no nie? Myslíme si, že tento chalan je jasný dôkaz toho, že dlhoročná každodenná práca a snaha byť lepší sa vypláca.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Čo najdrahšie priniesol Rytmus do Second Marketu? (VIDEO)

KONEX – 4 (ft. Lvcas Dope) [prod. Konex] OFF VD

Rok 2018, spolupráca, na ktorej sa objavuje Konex a Lvcas Dope, a k tomu viac ako 1,9 milióna vzhliadnutí. Názov jednoduchý, koncept jednoznačný a kombo, ktoré by sme si vedeli predstaviť na spoločných trackoch aj častejšie. Môžeme konštatovať, že na tomto songu cítiť vplyv amerického rapu, čo je vidieť aj na vizuále. Určite si tento song už počul na parties či koncertoch, vie veľmi rýchlo dostať dav do varu. A to je niečo, čo je nesmierne cenné.

Konex, Kamil Hoffmann – ONA 

Možno to niekoho až prekvapí, ale toto je na YouTube najpočúvanejší track albumu Corretto, ktorý v roku 2019 dali dokopy vtedajší kolegovia z Milion Plus Kamil Hoffmann a Konex. Čo sa týka skladby ONA, možno jediným negatívom je, že táto verzia nedostala videoklip, pretože by sme si to rozhodne všetci radi pozreli. A keď sa zameriame na text, tak nemáme čo dodať. Ak momentálne v živote prechádzate zaľúbením, ste s niekým čerstvo vo vzťahu, alebo sa niekoho snažíte získať, tak sa určite v tomto songu nájdete. Láska, to je, historicky dokázané, nekonečná múza na tvorbu. Ako Kamil, tak aj Konex sú na ONA skutočne v skvelej rapovej forme.

Konex – Flex Na Ex feat. Kamil Hoffmann (official music video)

Koniec koncov, aby sme boli féroví, aj toto je skladba o láske, no nie? Teda, o tom, čo z nej ostalo, respektíve o tom, ako to dopadlo a čo nasledovalo ďalej. Rok 2018, bez mála milión vzhliadnutí, Flex na Ex a Konex s Kamilom Hoffmannom. Ruku na srdce, kto po rozchode nechcel ani na sekundu svojej bývalej polovičke ukázať, že sa bez nej (dámy bez neho) má lepšie? Ľudia sú ľudia a táto tématika je tak aktuálna až to ani nie je možné. Toto je inak jedna zo skladieb, ktorá by si zaslúžila rozhodne viac pozornosti ako sa jej dostalo, pričom keby vyšla v roku 2021, tak si dovolíme tvrdiť, že by okolo nej bol značne väčší rozruch. Chválime aj old schoolový druh videoklipu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dalyb natočil na telefón klip pre Eli Michaili a Laris Diam (VIDEO)

KONEX (YYY) x LOGIC (YYY) x ROBIN ZOOT – READY VD [prod. by Konex x Cassius Cake]

Veľká spolupráca. Kto by veril, že toto je rok 2014? Logic, áno, Yzomandias, okrem neho Konex, ktorý sa objavuje na produkcii aj na mikrofóne, k tomu Robin Zoot a ako producentská posila aj Cassius Cake. Chalani sú READY a z tohto tracku to vyslovene cítiť. Je to celkom banger, pričom môžeme konštatovať, že aj táto spolupráca zapadla jemne prachom. Je to skoro sedem rokov, wow.

Konex & Kamil Hoffmann – Míňáme (official music video)

Sme späť v roku 2019 na albume Corretto, kde Kamil Hoffmann a Konex jednoznačne dokázali, že s nimi treba počítať, že vedia robiť poriadnu kvalitu a v neposlednom rade to, že im to spoločne výrazným spôsobom ladí. Cítiž, že medzi nimi panujú výborné medziľudské vzťahy, čo sa odráža aj do ich tvorby. MÍŇAME je skladba, ktorá zaujme a veľa ľudí sa v nej nájde.

Produkcia

Ako spomíname v úvode, Konex je v roku 2021 beatmaker, rapper aj producent a ako spomína v jednej skladbe, furt mu je málo. Každopádne, v minulosti sa venoval v drvivej väčšine tvorbe hudieb, preto aj najsledovanejšie tracky, v ktorých sa jeho meno na platforme YouTube objavuje, sú tie, kde nerapuje, ale postaral sa na nich o hudbu a beaty.

Ako ochutnávku sem dávame MELANŽ, kde sa objavujú Yzomandias a Nik Tendo, pričom, z MELANŽ, čo bola séria štyroch rýchlych skladieb, je najväčším bangrom ROLLS, kde sa o produkciu postaral práve KONEX. Je to jeden z najlepších trackov, aké v našich končinách za posledné roky vyšli a to nie je prehnané tvrdenie. Konex sa produkčne postaral aj o track Hroby, takže na polovici skladieb na Melanž je zastúpený aj on. Počet zhliadnutí? 15 miliónov. To hovorí samo za seba.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Je toto jeden z najlepších storytellingov od Gleba? (VIDEO)

Takto by sme mohli pokračovať dlho, pretože vzhľadom na to, že Konex s Deckym boli dlhodobo hlavnými producentskými silami v Milion+, je prirodzené, že sa tento slovenský multitalent objavuje na veľkom počte skladieb. A ako už spomíname vyššie, kvalitný rapový prejav je porovnateľne dôležitý ako producentská kvalita, preto je na mieste tieto Konexove songs dávať do popredia.

Spomenúť môžeme napríklad skladbu Peníze, kde rapujú Rytmus s Ektorom a Konex tvoril hudbu či Ektorove tracky Nohy v pěst alebo Proč. Skutočne, Konexa nájdete na mnohých skladbách a spoluprácach. Okrem toho, že je šikovný, je aj aktívny, čo je výborná kombinácia. Aktuálne je vonku jeho nové CD s názvom SUPERNOVA, z ktorého si ľudia veľmi rýchlo osvojili viacero trackov.

Foto: Konex, profil na Instagrame Konex

Odporúčame