Všetky disstracky na jednej kazete: Kendrick a Drake sa ocitli na nečakanom projekte

Kendrick Lamar

Kendrick Lamar a Drake s nečakanou novinkou (Zdroj: Lexica Art)

#Dvojica Kendrick Lamar a Drake, dvaja z najväčších raperov súčasnosti, premenili svoj dlhotrvajúci spor na unikátny zberateľský kúsok. Limitovaná kazeta, obsahujúca všetky disstracky z ich doterajšieho konfliktu, sa rýchlo stala hitom medzi fanúšikmi. Tento zaujímavý projekt zahŕňa skladby ako „First Person Shooter“, „Euphoria“, „Family Matters“ a „Not Like Us“. Kazeta sa predáva za 16 dolárov a získava si veľmi rýchlo obrovskú popularitu.

Posledná rapová vojna?

Mnohí vravia, že sme práve svedkami posledného rapového konfliktu takýchto rozmerov. Zúčastnených je tam skutočne veľa mien, avšak hlavnými aktérmi sú najmä Kendrick Lamar a Drake, pričom Drake je presne tým, voči ktorému sa v súčasnosti istým spôsobom rozbehlo hnutie za jeho „elimináciu“, ako to nazval sám Kanye. Vojna aktuálne prakticky zamrzla, ale táto kazeta je naozaj príjemnou novinkou!

Fanúšik @3ternalsirenity na Twitteri zdieľal obrázok tejto kazety, ktorú predáva Tape Head City. Tento produkt je dôkazom toho, ako hlboko zakorenený je spor medzi Kendrickom a Drakeom v hudobnej kultúre. Skladby ako „Not Like Us“, kde Kendrick odkazuje na wrestlingovú legendu Shawna Michaelsa, a „Euphoria“ sú len niektoré z tých, ktoré prispievajú k tejto fascinujúcej kolekcii.

Jedna zo skladieb chýba

Jedným z najkontroverznejších momentov bola skladba "Taylor Made Freestyle", ktorú Drake musel stiahnuť po tom, čo Tupacova rodina nesúhlasila s použitím jeho hlasu vytvoreného pomocou umelej inteligencie. Tento incident poukázal na zložité právne a etické otázky spojené s používaním AI v hudbe.

Táto limitovaná kazeta je viac než len zberateľským predmetom; je to historický dokument rapového konfliktu medzi dvoma legendami. Fanúšikovia na celom svete teraz debatujú o tom, kto je skutočným víťazom tohto sporu, pričom kazeta slúži ako dôkaz ich rivality.

Vydanie tejto kazety opäť rozprúdilo vášne a diskusie v hip-hopovej komunite. Kendrick a Drake svojim fanúšikom ponúkli niečo výnimočné, čo zachytáva esenciu ich konfliktu a zároveň poskytuje hodnotný zberateľský kúsok pre najvernejších fanúšikov.

Ako to vlastne začalo?

Celú túto situáciu spustil na konci marca práve Kendrick, ktorý sa predstavil ako jeden z hostí práve na albume We Don´t Trust You od Futurea a Metro Boomina, konkrétne v skladbe „Like That“. Práve tam vystrelil riadky smerom na J. Colea, ale aj na Drakea. Nuž a odpovede na sebe nenechali dlho čakať, pričom Drake vypustil dve skladby, avšak oficiálnym je najmä track „Push Ups“, v ktorom sa však nevenoval iba Kendrickovi, ale spomínal tam aj dvojicu Metro a Future, Rick Rossa alebo aj The Weeknda. 

Vo výsledku neexistuje žiadny zásadný dôvod tejto rapovej vojny, odhliadnuc od ega všetkých zúčastnených. Ego v rape malo dozaista vždy svoje miesto, avšak na druhej strane sa to naozaj strmo zvrhlo k tomu, že sa do toho začali zaťahovať ženy a deti… Čo je síce na jednej strane silná munícia na streľbu, avšak na druhej strane pri objektívnom pohľade vlastne nie je zrovna toto vecou, ktorá by hlavným aktérom dodávala na cti. Treba však rozhodne povedať, že za kratší koniec čoraz viac ťahá Drake, nakoľko Kendrick ho začal skutočne veľmi intenzívne rozoberať na kúsočky…

Budeme to určite ďalej intenzívne sledovať!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame