Všetko, čo ma trápi: Pil C púšťa von skladbu z albumu 2086 (+VIDEO)

Momentálne prebieha predpredaj k tretiemu sólovému albumu Pil C – ho. Album 2086 sa teší veľkej obľube, aj keď donedávna bola z neho zverejnená iba skladba RBMK a šesťminútový snippet. Následne unikla skladba z rádia. Pil C na situáciu reagoval promptne, celý track sám zverejnil na YouTube. Či to mal takto naplánované, o pravdepodobne nezistíme. Ale ohlasy, ktoré Všetko, čo ma trápi vyvoláva, sú neuveriteľne pozitívne. Veď posúďte sami.

Život je často krát škrknutie, jamka nikdy neni hole in one,
keď padáš tak padáš na betón, nepadáš na molytán, peniaze vyfučia z komína,
Život je boj do posledného dychu jak korida.
Keď príde problém, za sekundu je z Teba veriaci, utekáš sa k modlitbám – dobrý plán.

Na tejto skladbe Pil C prehovára z duše do duše. Poskytuje pohľad do svojho vnútra, hovorí o tom, čo ho trápi, čo vidí u iných ľudí, čím si prešiel sám. O tom, aký je tento svet a akí sú súčasní ľudia, či už mladší alebo starší.

Pre niekoho to môže byť depresívne, ale výpovedná hodnota textu od Lukáša je naozaj prvotriedna. Na feate je talentovaná česká raperka ANNET X, s ktorou už Pil C v minulosti spolupracoval a fanúšikovia priam prahli po tom, aby toto duo spolu urobili spoločný track. Vyšlo to parádne.

Po RBMK sa jedná iba o druhú celú skladbu, ktorá je z albumu 2086 von. Hype okolo nej je obrovský a čoskoro tí, ktorí kúpili CD v predpredaji budú môcť počúvať celý Lukášov hudobný počin.

A toto hovorí za všetko. „Myslíme si, že čo máme, vydrží nám navždy.
A toľko píšem o svojom živote, že mi to už pripadá, že môžem streamovať ho na Twitch. Fakt spíš, či máš pi? Tvoje telo poznám naspamäť jak po tme poznám náš byt. Bez vás žiť, učil som sa, aj tak výčitky stratil tak ako slzy v daždi.“

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Banger „FCKNG PRBLM” púta stále. Vrútky - hlavné mesto Slovenska?

Ako spomínal sám Pil C a ako sme písali naposledy aj my, tento jeho album je vraj najlepší a najdepresívnejší. A prečo najdepresívnejší úplne pochopíme, až keď si ho celý vypočujeme. A to bude už čoskoro. Potom sa môžete tešiť na veľké zhrnutie a rozobratie toho, čo si Pil pre rapovú scénu pripravil.

Odporúčame