RETRO ako vyšité: Pustite si 8 najlepších zvučiek detských seriálov

Youtube

#Pri pohľade na tieto rozprávky nejedného človeka chytí poriadna nostalgia. Detstvo, večerníčky, prípadné ranné vstávanie v soboty a nedele. Do toho seriály, na ktoré sa dnes už trocha zabúda. A čo mali spoločné? Takmer všetky mali dokonalé zvučky so skvelými chytľavými pesničkami. Vybrali sme pre vás niekoľko zneliek, ktoré aj po rokoch chytia za srdce. Ideme na to!

Macko Uško

Michal Dočolomanský a jeho fantastický dabing poľskej bábkovej rozprávky Macko Uško je jedna vec, druhá je však zvučka na úvod aj na záver, ktorú pán herec naspieval. Rýchlo do postielok, veď už mesiac svieti. Rozlúčte sa s mackom, dobrú noc, vám, deti! Ešte aj dnes, keď sa občas Macko Uško objaví v televízii, neváham si pozrieť. A každému fanúšikovi odporúčam výlet do poľského mesta Łódź, kde má macko na hlavnej triede sochu.

Včielka Maja

Ďalšie veľké spevácke meno. Zvučku k Včielke Maji naspievala legenda legiend Karel Gott. A to v parádnej ľubozvučnej slovenčine. Schválne, skúste si porovnať s českou znelkou. Podľa mňa sme vyhrali!

Káčerovo

DuckTales alias Káčerovo malo nielen skvelú zvučku, ktorú moji rovesníci dokážu zaspievať ešte dnes, ale pri pohľade na celú zvučku je jasné, že išlo o výnimočne kvalitný seriál, obsahom, animáciou aj nápadmi. Na Káčerovo sa nezabúda.

Bambuľka

Ďalšia slovenská klasika. Vždy ma fascinoval ten úvodný klávesový motív, ktorý je úplne našliapaný. Autorom hudby je istý Ján Kovář a jeho pesničky z Bambuľky boli svojho času tak populárne, že vyšli na samostatných albumoch. Naposledy dokonca aj na CD pred necelými desiatimi rokmi.

https://www.youtube.com/watch?v=cWAycErtxBU

Šou Scoobyho Dooa

Legendárny pes tu nemôže chýbať. Pri pohľade na zvučku si hovorím, že ako deti sme mali celkom šťastie na dobré dabingy a najmä skvelé zvučky. Konkrétne slovenský dabing v kombinácii so všetkými tými zvláštnymi originálnymi zvukmi zo Scoobyho boli výborné.

Rýchla rota Chipa a Dalea

Disneyoviek bolo v éteri asi najviac. A všetky mali v originále skvelé zvučky. Takže prítomnosť toľkých seriálov z tejto filmovej fabriky v rebríčku asi neprekvapuje. Chi chi chi chi Chip a Dale ťa chránia, v tme aj zrána. Mimochodom, ďalší seriál s výborným slovenským dabingom, héliové hlasy hlavných postáv boli super zvládnuté.

Gumkáči

Ďalší kultový seriál Disneyovského pôvodu. Kto by si nepamätal na legendárnych medvedíkov a ich gumidžús? Gumkáči rozhodne patrili k tomu najlepšiemu, čo zo zahraničia prišlo na naše obrazovky v 90. rokoch. A zvučka to potvrdzuje.

Pá a Pi

Toto je troška väčšie retro, ale kto by odolal hlasu Mariky Gombitovej? Pá a Pi bol jeden z tých seriálov, ktorý sa deti predovšetkým snažil vzdelávať. Je tiež jedným z dôkazov, že slovenský večerníček mal pred dekádami naozaj neuveriteľne dobrú úroveň.

 

Odporúčame