Vladisovi to s dievčatami ide. S Celeste pustil do sveta nový song

Vladis a Celeste Buckingham. Dve top osobnosti našej hudobnej scény sa nedávno opäť spojili, aby vytvorili nový spoločný song Používam hlavu.

Nedocenený. Aj týmto prívlastkom častujú niektorí fanúšikovia rapera Vladisa. Bývalý člen skupiny 2H+, ktorá ešte v roku 2001 spojila Vladisa so Suverenom, Cigom a Dj Wugym, bol vždy tak trochu  v tieni veľkých mien ako Ego, Kali, či Spirit.

Dá sa povedať, že neoprávnene, pretože od ohlásenia jeho prvého sólového albumu vytvoril naozaj dosť slušných vecičiek, ktoré stoja za počutie. A nielen za  prvé, ale aj za to opakované. O tom, ale niekedy nabudúce. Teraz chceme  upriamiť pozornosť na inú časť Vladisovej tvorby.

Osobitnou kapitolou sú totiž  songy, v ktorých raper kolaboroval so speváčkami. Speváčky, či už tie známe alebo menej známe, pridali chytľavými refrénmi skladbám punc zapamätateľnosti.

Vladisovi to s dievčatami jednoducho ide. Pamätáte ešte na skladbu Poď ku mne bližšie alebo Jediná? A čo tak letná pecka z roku 2017 Žijem pre moment, v ktorej mu vydarene sekundovala Nicole? Že moc staré? A čo tak Tandem s Monikou Bagárovou, zo začiatku tohto roka? Už si spievate? Už sa chytáte? Páči sa vám to?

Potešíme vás. Teda my nie, ale Vladis. Ten sa totiž po skladbe Taký nejsom opäť spojil so Celeste Buckingham a spoločne vytvorili motivačný song Používam hlavu. Silný text, ktorý  ťa donúti zastaviť sa, započúvať sa a zamyslieť sa,  je spojený s dobrým podmazom a parádnym videoklipom, točeným na Malorke a pri Devíne.

Na prevedení oboch interpretov je vidieť ako  sa obaja do tejto piesne vžili. Celeste na svojom instagrame doslova napísala: Je to pre mňa srdcovka tým, že tam spievam o sebe a svojom nekonečnom boji o to, byť sama sebou.

Vladis zas vo svojom poste poukázal na to, ako sa snaží odlíšiť od iných  raperov na slovenskej scéne.  Je výborne, že máme možnosť žiť v dobe, kedy môžeme vyjadrovať slobodne svoje názory a myšlienky a nemusíme mať všetci nalinajkované rovnaké noty podľa ktorých by sme všetci mali spievať rovnakú pesničku len s inými slovami.

Skladba Používam hlavu  sa totiž odlišuje. Že nemôže byť dobrý rapový song bez vulgarizmov? Môže. Vladis a Celeste dokázali svoje životné presvedčenie, s ktorým sa stotožní množstvo fanúšikov vyjadriť tak dobre, že nadšené reakcie fanúšikov pod klipom nenechali na seba dlho čakať. A najviac ocenili práve silný text, ktorý neznie ako z tretej cenovej.

 

Odporúčame