VIDEO Stále populárnejší eŠport mieri do televízie: V Nemecku sa spúšťa špeciálny kanál

Foto: Pexels.com

#Nemecká televízna stanica Sport1 oznámila vznik nového eŠportového kanálu, ktorý začne vysielať 24. januára 2019.

Kanál sa bude volať eSports1, bude vysielaný v nemeckom jazyku a okrem fanúšikov eŠportu v Nemecku, poteší aj Švajčiarov a Rakúšanov. K dispozícií bude taktiež aplikácia so všetkým obsahom, ktorý sa odvysiela na televíznych obrazovkách.

Kanál bude hlavne vysielať naživo turnaje v populárnych hrách, akými sú Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Dota 2, FIFA 19, ale taktiež nebudú chýbať rôzne rozhovory, novinky, spravodajstvo a highlighty týkajúce sa eŠportu.

Prvým odvysielaným turnajom bude The Chongqing Major v hre Dota 2, kde sa 16 tímov pobije o milión dolárov. Turnaj sa bude odohrávať v Číne pod organizáciou spoločnosti Starladder.

Treba podotknúť, že Sport1 sa eŠportu venuje už dlhšie a aktívne sa zapája do popularizácie tohto fenoménu. Od nového televízneho kanálu sa tak očakávajú veľké veci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií