VIDEO Najdrahšie reklamy sveta: Pozri sa, ako vyzeralo tie najlepšie, ktoré svet videl počas Super Bowlu

Zdroj: YouTube/Bud Light

#Super Bowl je finálový zápas, ktorým vrcholí play-off severoamerickej National Football League v americkom futbale. Podobne ako Svetová séria (baseball) je aj Super Bowl označením nie pre celé play-off, ale len pre finálový súboj dvoch najlepších tímov. Prvý Super Bowl sa uskutočnil 15. januára 1967 na základe dohody medzi National Football League a jej mladším rivalom American Football League a víťazi oboch súťaží sa v ňom mali stretávať o titul v tzv. AFL-NFL World Championship Game ( Zápas o majstrovstvá sveta AFL-NFL).

Po zlúčení oboch súťaží v roku 1970 je zápasom o titul v NFL. Víťazom jubilejného 100. ročníka a zároveň 54. Super Bowlu sa stali hráči Kansasu City Chiefs. V nedeľňajšom zápase si šampióni Americkej konferencie poradili senzačne so San Franciscom 49ers pomerom 31:20 a po päťdesiatich rokoch tak získali vytúženú trofej Vinca Lombardiho. Super Bowl je však aj o gigantickej zábave. Slávnu Half Time show si pre seba strhli Shakira a Jannifer Lopez. Video z vystúpenia nájdeš nižšie.

Okrem toho mohli ľudia vidieť tonu skvelých reklám, ktoré sú označované aj ako najdrahšie na svete. 30-sekundové spoty mali tento rok stáť približne 5,6 milióna dolárov. Pozri sa, ktoré spoločnosti boli ochotné zaplatiť. Ktorá sa ti pozdáva najviac?

Zdroj: vulture.com, wikipedia.org, reuters.com, YouTube
Odporúčame