VIDEO Nahláškovaný a roztomilý: Detektív Pikachu sa pripomína skvelým trailerom plným pokémonov

YouTuber prezraidil, na ktorých pokémonoch by si chcel pochutnať (Zdroj: Continental Film)

#Naša generácia patrí k tým, ktorých fenomén Pokémonov doslova pohltil. Ráno sme vstávali, aby sme stihli novú časť obľúbeného japonského seriálu na našich televíznych obrazovkách. Okrem toho sme zbierali kartičky a kto mal vo svojej zbierke také známe tvory, akými bol Pikachu, Mewtwo, Bulbasaur či Squirtle, bol proste najväčší pán na sídlisku.

Pred pár rokmi dorazil tento fenomén na mobilné telefóny v podobe hry Pokémon GO a my sme sa tak opäť vrátili k milovaným príšerkám, ktoré sme lovili (či stále lovíme) po celom meste. Aby toho nebolo málo, tak už 9. mája sa dočkáme skvele vyzerajúceho celovečerného filmu s názvom Pokémon Detektív Pikachu.

Foto: Continental Film

Obľúbená elektrizujúca príšerka sa v ňom stáva spoločníkom chlapca Tima, ktorý musí pátrať po zmiznutom otcovi, úspešnom detektívovi. Novovzniknutá dvojica je ako stvorená na spoluprácu, keďže Tim je jediným človekom, ktorý rozumie reči svojho pokémonského partnera, zatiaľčo ostatní počujú len známe „pika – pika.“

Ak chcú spoločne prísť záhade na kĺb, čaká ich obrovské dobrodružstvo v neónom ožiarených uliciach veľkomesta Ryme City. Ľudia a Pokémoni tam žijú bok po boku bez toho, aby tušili, že ich spolunažívanie bude čeliť nevídanej hrozbe.

V pôvodnom anglickom znení bude Pikachu rozprávať hlasom Ryana Goslinga, ako Tim sa predstaví Justice Smith, ktorého ste mohli vidieť v ostatnom príbehu z Jurského sveta. Objavia sa aj „oscarovskí“ nominanti Ken Watanabe (známy aj z filmu Godzilla) alebo Bill Nighy (Láska nebeská, Harry Potter a Dary smrti 1 a 2). O réžiu filmu sa postaral ostrieľaný Rob Letterman (Husia koža, Monštrá vs. Votrelci).

V našich kinách bude film uvedený okrem pôvodného aj so slovenským dabingom, čo rozhodne ocenia tí menší. Snímka vznikla v spolupráci štúdií Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures, a spoločností Toho Co., Ltd a Rob Letterman Film. Do slovenských kín ju prináša distribučná spoločnosť Continental film.

Foto: Continental Film
Zdroj: Continental film
Odporúčame