Dax oživil rapovú legendu. Snoop Dogg a Dr. Dre môžu byť pyšní

Dax je americký rapper, ktorého na sociálnej sieti Instagram sleduje približne 1,2 milióna ľudí. Inými slovami, v našich končinách nie je taký známy ako napríklad Eminem, DaBaby či Drake alebo Kanye. Nič to ale nemení na tom, že má veľkú kvalitu a potenciál. To potvrdil aj v jeho aktuálnom tracku. Vzdal ním hold veľkej rapovej legende. 

Oživenie rapovej legendy

Beat vám je povedomý, však? Dax využil beat z ikonického songu „Still D.R.E.“, ktorý patrí medzi najväčšie legendy rapu ako žánru celkovo. Inak, to len tak na okraj, takto nejako sa označuje, keď využijete niekoho beat, do ktorého rapujete svoje slohy. To len tak, keby to niekoho zaujímalo.

O originálnu verziu skladby sa postarali Snoop Dogg a Dr. Dre a sú to časy dávno minulé. Tento song vznikol v roku 1999, pričom sa objavil na albume, ktorý sa volal 2001.

Roky 1999 a 2001 sa zdajú byť na míle vzdialené, pričom nebudeme klamať, keď napíšeme, že časť našich čitateľov v tomto období ešte ani nebola na svete.

Dax ukázal, čo v ňom je

Dax si s legendárnym beatom poradil viac než dobre, jeho rapový prednes je vynikajúci, pričom, keď sa zameriate na text, má to hlavu a pätu. Samozrejme, jedná sa o veľkú rýchlosť, a aby ste song naplno precítili je potrebná istá úroveň anglického jazyka, ale to nič nemení na tom, že chytí za srdce širokú verejnosť.

„Rok 2022 bude šialený,“ napísal samotný interpret, pričom sľúbil, že keď skladba prekročí 1 milión views na YouTube, prídu ďalšie skladby. Aktuálne má song vyše tri milióny vzhliadnutí, takže Dax má čo robiť. Aby sme boli komplexní, o nahratie videa sa pozaral Logan Meis.

Napokon sa Dax (nie Drax, shoutout Guardians of the Galaxy) ospravedlnil svojim fanúšikom, že v popise videa nemohol zverejniť lyrics, pretože limit znakov je 5000 a ten prekročil.

Ochutnávka albumu Detektor III: Je toto doteraz najlepší Ektor?

Photo credits: Koláž Rap G

Odporúčame