VIDEO Brad Pitt cestuje v novom filme na planétu Neptún: Čaká nás najrealistickejšie zobrazenie putovania vesmírom

Zdroj: Walt Disney Studios Motion Pictures

#Filmy o cestovaní vo vesmíre stále patria k mimoriadne obľúbeným žánrom. Sci-fi príbehy o zdolávaní svetelných rokov by určite nemali chýbať na tvojom watchliste, preto ak si nevidel 2001: Vesmírna Odysea, Gravity či Interstellar od režiséra Christophera Nolana, je na čase to napraviť. A rovno si urobiť chuť na nový film s Bradom Pittom, ktorý ponesie názov Ad Astra (z lat. Ku hviezdam). O čom vlastne snímka bude?

Otec vesmírneho inžiniera Roya McBridea (Brad Pitt) sa pred dvadsiatimi rokmi vydal na jednosmernú cestu k planéte Neptún. Cieľom výpravy bolo vyhľadať mimozemskú civilizáciu. McBride je po dvoch dekádach a rozhodnutí kompetentných na Zemi donútený taktiež cestovať na okraj slnečnej sústavy v otcových (Tommy Lee Jones) stopách. Chcel by ho nájsť a pochopiť, prečo jeho misia zlyhala. Počas cesty však začína postupne odhaľovať tajomstvá, ktoré ohrozujú prežitie ľudstva a celej našej planéty.

Režisér James Gray potvrdil svoje plány napísať a režírovať tento film ešte počas festivalu v Cannes v roku 2016. Gray vtedy tiež spomenul, že film má za cieľ predstaviť doposiaľ „najrealistickejšie zobrazenie cestovania vo vesmíre a ukázať, ako k nám vie byť počas toho vesmír nepriateľský „. 10. apríla 2017 režisér potvrdil, že Brad Pitt bude hrať hlavnú úlohu a v júni 2017 sa k hereckému obsadeniu pripojil predstaviteľ Pittovho strateného otca, Tommy Lee Jones.

Náročné nakrúcanie filmu začalo už v polovici augusta 2017 v Santa Clarita v Kalifornii a okrem vyššie spomínaných si vo filme zahrali aj Donald Sutherland, Ruth Negga či Jamie Kennedy. Dátum slovenskej premiéry ešte nie je stanovený, no pravdepodobne sa ho dočkáme približne vtedy, keď aj v Spojených štátoch (20. september 2019) Čo hovoríš na trailer? 

Zdroj: Walt Disney Studios Motion Pictures
Zdroj: wikipedia.org, collider.com, YouTube
Odporúčame