7 šialených zamestnaní budúcnosti: Dnes znejú divne, o pár rokov budú možno vašim povolaním

pixabay.com

#Treba sa prispôsobiť. Prudký technologický rozvoj prináša kvantum „vychytávok,“ ktoré nájdu uplatnenie v našom každodennom živote. Môže sa stať, že o pár desiatok rokov budú niektoré tradičné remeslá len súčasťou spomienky v múzeách. Ich miesto však nahradia iné povolania. Dokonca také, o akých sa vám ani nesnívalo.

#1 Údržbár 3D tlačiarne

 

pixabay.com

Ak všetko pôjde podľa plánu, čochvíľa si doma budeme môcť vytlačiť takmer všetko, počnúc pokazenou práčkou, končiac robotom, ktorý nám bude servírovať raňajky do postele. Ale keďže technika je technika, môže sa kedykoľvek pokaziť. A pokazenej 3D tlačiarni sa pozrie na zúbky práve údržbár.

#2 Architekt odpadkov

Áno, dobre čítate. Svet sa čoskoro bude musieť vysporiadať s horou odpadkov, ktoré sa už nedajú len tak donekonečna sypať do oceánu, či umiestňovať na „prebytočné“ ostrovy. Ak však máte fantáziu a dožijete sa úctyhodného veku, môžete sa v budúcnosti zamestnať ako architekt odpadkov. Možno sa vám z nich podarí postaviť niečo pekné.

#3 Vesmírny turistický sprievodca

pixabay.com

Ponuka dovolenky v Chorvátsku či v Španielsku? Zabudnite! V budúcnosti sa otvoria nové cestovné kancelárie, ktoré nebudú mať obdoby. A vy môžete byť pri tom. Svojím klientom môžete ponúknuť výlet na Mars či 30-minútovú okružnú jazdu okolo planéty. Neznie to zle, však?

#4 Posmrtný manažér sociálnych sietí

pixabay.com

Znie to ako hlúposť. Priznávame. Avšak sociálne siete a média sa tak už infiltrovali do nášho každodenného života, že mnohí si bez nich nevedia predstaviť svoj život. Posmrtný manažér sa zameria na to, čo sa stane s našimi účtami po smrti. Možno bodne, ak nájdeme niekoho, kto ich bude i naďalej spravovať. Postará sa o blokovanie obsahu, stiahnutie fotografií, či na želanie zverejní váš posmrtný odkaz.

#5 Vyhľadávač kuriozít

pixabay.com

Potrebujete nájsť niečo extra zaujímavé, avšak nemáte na to čas? Nevadí, vyhľadávač kuriozít vám nájde obsah, ktorý vás zaujme. A nielen vás. Možno aj vášho zamestnávateľa. Hlavnou náplňou tejto práce bude totiž vyhľadávanie zaujímavého obsahu. Internet obsahuje kvantum informácií. A nie každému sa chce hľadať.

#6 Asteroidový hľadač pokladov

pixabay.com

Zlatá horúčka sa s istotou vráti. Doba síce trošku pokročí, no už teraz sa vie, že meteority obsahujú zlaté kovy, ktoré by bola škoda nechať ležať len tak ladom. Ak si budete chcieť zarobiť, aj pre vás sa naskytne zaujímavá možnosť. Môžete hľadať zlatý poklad na asteroidoch.

#7 Mestský farmár

pixabay.com

Čuduj sa svet, ani v budúcnosti sa ľudia nezaobídu bez potravín. A obed predsalen treba z niečoho uvariť, však? Poľnohospodárstvo sa však presunie do miest. Pestovať sa bude nielen na strechách, vertikálnych záhradách ale i pod zemou. Ľudia budú musieť niečo vymyslieť. A preto aj pozícia mestského farmára nebude tak bláznivá, ako by sa na prvý pohľad zdalo.

Zdroj: brigthside.me 
Odporúčame