Vianočný rap, ktorý si vždy púšťam na Štedrý deň (Tip na hudbu)

Vianočný klip - Supa, Delik, Vec, Hafner, Zverina

Vianočný klip - Supa, Delik, Vec, Hafner, Zverina (Zdroj: youtube.com)

#Momentálne ľudia počúvajú vianočné songy a koledy, ktoré by ich mali dostať do vianočnej atmosféry. V domácnosti sa upratuje, varí, pečie alebo sa chystá vianočný stromček. Verím, že aj u teba doma to vyzerá tak nejak podobne. Napriek tomu má každý človek iné zvyky, tradície či náladu.

Mne osobne vyčaruje vianočnú náladu už niekoľko rokov jeden a ten istý track, ktorý pochádza zo Slovenska. ,,Pre všetkých tých, ktorí majú už vyše hlavy vianočných odrhovačiek typu Last Christmas a chceli by počuť konečne niečo iné, nahrali štyria slovenskí raperi a jeden moderný spevák sviatočnú skladbu, ktorú si budete môcť púšťať pri ládovaní šalátu a kapra. Jej názov znie Vianočná a na svedomí ju majú Vec, Zverina, Supa, Delik a Hafner. Ako je všeobecne známe, všetci z nich majú zmysel pre humor, no a to sa samozrejme prejavilo nielen v jej texte, ale aj v sprievodnom klipe režírovanom Brankom Jaššom,“ takto znie oficiálny popis tracku na YouTube.

Ide o videosingel z roku 2009, ktorý sa stal ihneď vianočnou tradíciou v rapových vodách na Slovensku. Rovnako aj po minulé roky, aj tentokrát mi hral tento song už týždeň dozadu. Z klipu sršia Vianoce, počuješ poctivý rap od ľudí, ktorým to veríš a dokonca máš v beate zakomponované aj typické vianočné prvky. Čo viac chceš? Ani mňa posledných pár dní nebaví počúvať tvrdý rap a skôr siahnem po niečom zmysluplnejšom a jemnejšom, i keď stále neodbáčam z rapu ako takého. Myslím si, že je aj potrebné, aby si ľudia nastavili pozitívnejšie myslenie a boli milší, ako sú počas iných mesiacov v roku, aj keď by to mohlo byť častejšie, ako len na Vianoce.

Určite ti však neodporúčam púšťať si pesničky, ktoré sú sad a podporujú tvoju depresívnu náladu. Nie je to vôbec dobré pre tvoju hlavu a budeš sa len viac utápať v smútku a v žiali. A to nikto nechce, či?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nová paródia na tradičného Grincha bude o dosť strašidelnejšia

Ak by som si mal teda vybrať jeden slovenský rapový track, ktorý mi definuje vianočné sviatky, bude to určite tento. A áno, púšťam si aj na Štedrý deň, nadpis teda neklame, neheh.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame