Veľké očakávania prinášajú strmý pád: Toto sú znaky toho, že si od nového vzťahu sľubuješ priveľa

Photo by Almos Bechtold on Unsplash

#Objavila sa ako blesk z jasného neba. Osoba, z ktorej si bol/a okamžite paf. Sympatie boli našťastie obojstranné a tak sa uskutočnilo rande, pri ktorom si sa vznášal/a v oblakoch. Na začiatku vzťahu máme všetci ružové okuliare. Na nového partnera sa pozeráme úplne inak, pričom naša myseľ nám začína premietať kino, v ktorom vedľa neho zostarneme. Čo na tom, že sme ho spoznali len pred týždňom.

Ak máš však od vzťahu príliš veľké očakávania, ľahko môžeš spadnúť z privysokých oblakov. Toto je 7 znakov toho, že od svojho vzťahu očakávaš skutočne veľa.

#1 Záväzky očakávaš príliš skoro

Photo by Sarah Cervantes on Unsplash

Tvoja nová láska môže byť naozaj skvelá a úžasná, ale ak máš chuť predstaviť ho svojim rodičom už po druhom rande, vedz, že to nie je v poriadku. Všetko má svoj čas a preto netreba tlačiť na pílu. Keby vedela, že s ňou plánuješ kopec detí, mohla by sa poriadne naľakať.

#2 Chceš s ním/ňou tráviť všetok spoločný čas

To, že niekoho miluješ je síce fajn, no treba myslieť aj na vlastnú individuálnosť. Každý z vás má svoj život, svoje koníčky a nemusíte spolu stráviť každú sekundu. Ak chceš ísť s ním na každý dedinský futbalový zápas, hoci futbal fakt nemusíš, neprinesie to radosť ani jednému z vás.

#3 Túžiš sa stať jeho/jej hlavnou prioritou

Photo by Max Rovensky on Unsplash

Môžeš milovať druhého, no nemôžeš ho vlastniť. Citové vydierania, nátlaky, aby ti neustále dokazoval/a lásku, sú jasnou formou násilia. Partner je niekto, s kým sa môžeme posúvať dopredu, no vynucovať si nasilu pozornosť naozaj nemá nič spoločné so skutočnou láskou.

#4 Myslíš si, že je dokonalý/á

Každý má svoje chyby. To by si mal mať na pamäti ešte predtým, než svoju milovanú polovičku postavíš na piedestál. Nepozeraj sa naňho ako na boha, je to človek z mäsa a kostí a určite má svoje nedostatky. Rovnako, ako každý z nás.

#5 Ignoruješ červenú zástavu

Photo by Jacek Dylag on Unsplash

Mnohí zamilovaní majú na očiach klapky a odmietajú vidieť nevhodné správanie svojho partnera. Zabudol na tvoje narodeniny? Nevadí, vari si nebudete zakladať na konvenciách. Nemá prácu? Je slobodný duchom a nepôjde cestou, ktorú mu diktuje spoločnosť. Pravdou je, že ho môžeš obhajovať donekonečna. No raz príde čas, kedy ťa dostihne krutá pravda.

#6 Myslíš si, že byť vo vzťahu vyrieši akýkoľvek problém

Nie, nie je to tak. Vzťah je krásna vec, ale tým, že si zadaný/á, nezmiznú všetky problémy ako mávnutím čarovného prútika. Aj tak budeš musieť popasovať sa s nepríjemnosťami v škole, v práci či v rodinných vzťahoch. Na to by si nemal zabúdať.

#7 Čakáš, že ti ihneď odpíše

Photo by Tamara Bellis on Unsplash

Ak nedostaneš spätnú odpoveď na textovú správu do pár sekúnd, prepadá ťa panika. Čakáš, že ti odpíše hneď. Aj keď je na dôležitej porade či chce stráviť pár hodín bez mobilu. Ak ti neodpíše, začneš ho nechutne vydierať.

Veríme, že vyššie spomínané body sa netýkajú teba. Ak si sa v nich však náhodou našiel, aspoň vieš, na čom treba zapracovať.

Zdroj: bustle.com
Odporúčame