Po smrti manžela napísala knihu o trúchlení: Vdovu krátko na to zatkli za jeho vraždu

Spisovateľka zabila svojho manžela, aby po tom napísala knihu o smútení za ním (Zdroj: Freepik/pvproductions)

#Smrť blízkej osoby je pre každého veľkou ranou a vyrovnať sa so stratou nie je jednoduché. No a v prípade úmrtia jedného z rodičov sa ten druhý musí vyrovnať nielen so svojim vlastným žiaľom, ale pomôcť ho prekonať aj svojim deťom. Vdova Kouri Richins sa po nečakanej strate manžela a otca svojich troch synov dokonca rozhodla, že o procese trúchlenia napíše knihu. Tou chcela pomôcť nielen svojim synom, ale aj ďalším deťom v podobnej situácii. Ako ale informuje All That’s Interesting, nakoniec to bolo zrejme všetko inak.

Úspešná kniha

Nie je to tak dávno, čo sa do kníhkupectiev dostala kniha, ktorú napísala vdova a matka troch detí, Kouri Richins. Kniha s názvom „Are You With me?“ vyšla konkrétne 7. marca, presne rok a tri dni po smrti autorkinho manžela Erica. Ako by sa asi dalo očakávať, Kouri ju venovala práve „svojmu skvelému manželovi a úžasnému otcovi“. Počas uplynulých dvoch mesiacov stihla svoju knihu predstaviť vo viacerých podcastoch či dokonca televíznych reláciách.

 „Mal 39, bol to pre nás šok,“ povedala v jednom z rozhovorov.

„Máme troch chlapcov, desať, deväť a šesťročného, no a moje deti a ja sme vlastne spolu napísali túto knihu o rôznych pocitoch a fázach trúchlenia, ktorými sme si za posledný rok prešli. Na Amazone a Barnes and Noble som hľadala niečo, čo by nám pomohlo zvládnuť noci, noci sú najhoršie. Chcela som príbeh, ktorý by som mohla deťom čítať pred spaním, a keď som nič nenašla povedala som si, prečo nenapísať vlastný,“ opísala.

Takmer ideálny vzťah

Vzťah Erica a Kouri spočiatku vyzeral ako z romantického filmu. Eric mal za sebou psychicky aj finančne náročný rozvod, po ktorom sa vzťahom vyhýbal. Zmena však nastala, keď mu do oka padla atraktívna predavačka v predajni domácich potrieb, kde často nakupoval. Rodinná známa, ktorá v predajni takisto pracovala, opísala, ako Erica posmelila k tomu, aby Kouri oslovil a podľa jej slov bola dvojica odvtedy nerozlučná. Čoskoro prišli zásnuby a v roku 2013 aj svadba.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Peter založil vlastné vydavateľstvo: Páči sa mi, keď slovenskí autori píšu príbehy z domáceho prostredia

V najbližších rokoch sa páru darilo vo všetkých ohľadoch. Kouri začala obchodovať s realitami, Eric a jeho kamarát Cody Wright mali úspešnú stavebnú firmu. Manželom sa tiež narodili traja synovia. Navonok sa zdalo, že vedú priam dokonalý život, po akom mnohí túžia. Až do marca 2022.

Smrtiaci drink

V noci z 3. na 4. marca 2022 rodinu zasiahla nečakaná tragédia. Kouri nadránom zavolala pohotovosť po tom, čo svojho manžela našla v bezvedomí a podľa jej slov studeného na dotyk. Polícii neskôr vysvetlila, ako mu pred spaním spravila drink a následné hodiny strávila pri synovi, ktorého trápili nočné mory. Keď sa potom vrátila do spálne, Eric nehybne ležal na podlahe.

Ericova pitva ukázala prítomnosť päťnásobku smrtiacej dávky fentanylu, mimoriadne silného, na predpis viazaného analgetika a tak jeho smrť začala vyšetrovať polícia. Keď bola napokon minulý týždeň zatknutá jeho smútiaca vdova, nie pre každého to bol šok.

Ukázalo sa, že v roku 2020 zavolal Eric z dovolenky v Grécku svojej sestre a zveril sa jej, ako mu po drinku od Kouri prišlo mimoriadne zle. Vyjadril podozrenie, že sa ho manželka pokúsila otráviť. Aj napriek tomu sa zdalo, že pár po návrate z dovolenky bez zmeny pokračoval vo svojom bežnom živote. Eric však bez manželkinho vedomia vložil ich rodinný dom i všetok svoj majetok  zvereneckého fondu, za správcu ktorého určil svoju sestru.

Podozrenia už od začiatku

Isté podozrenie mal aj Ericov obchodný partner Cody. Tomu mala byť v prípade Ericovej smrti vyplatená časť jeho životnej poistky. Druhá časť mala ísť Kouri. Začiatkom roku 2022 však mu však prišlo upozornenie, že v Ericovej poistke prišlo k zmene, podľa ktorej mala byť Kouri jediným príjemcom. Eric ju síce nekonfrontoval, no svoju životnú poistku zmenil tak, aby bola vyplatená sčasti Codymu a  sčasti jeho sestre. Codymu sa Eric tiež zveril, že po sendviči od svojej ženy mal vážnu alergickú reakciu a že si je istý, že sa ho pokúsila otráviť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
V práci vyhorel a začal odznova: Dnes má vlastnú značku s originálnym oblečením

Okrem podozrenia Ericovho okolia nasvedčujú o vine Kouri aj dôkazy. Polícia v jej telefóne našla správy, ktoré si vymieňala so svojim známym, drogovým dílerom. Od neho chcela analgetiká „pre investora po úraze chrbta“ a po pár týždňoch mala záujem o niečo silnejšie. „To, čo bral Michael Jackson“, napísala v jednej zo správ. Spomínaný díler neskôr potvrdil, že Kouri predal fentanyl v hodnote 900 dolárov.

Textové správy, svedectvá a jasný finančný motív viedli k tomu, že Kouri bola 9. mája zatknutá a momentálne v cele čaká na ďalšie kroky.

Sleduj náš instagram

 

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame