12 najabsurdnejších zákonov sveta! Prikazujú úsmev a zakazujú umrieť!

picjumbo.com

picjumbo.com

Zákony vedia byť poriadne vtipnou kolekciou príkazov, pokiaľ sa nás bytostne nedotýkajú. Niektoré sú tak absurdné, že nebudete vedieť, či sa skôr chytať za brucho, alebo za hlavu.

1. Samoa –  zabudnutím na manželkine narodeniny porušujete zákon

Prvé miesto v kategórií najhlúpejších zákonov vyhráva malá ostrovná krajina Samoa. Tu sa všetkým mužom prikazuje nezabudnúť na manželkine narodeniny. Takto majú ženy svoje výročia ošetrené priamo v zákone. Každý chlap si potom dobre rozmyslí, či zabudne. A trest? Nie je to len narušenie rovnováhy vo vzťahu, ale rovno basa.

2. Miláno – mračíte sa? Porušujete zákon

Určite aj vy poznáte, prípadne ste navštívili Miláno, talianske mesto vychýrené módou a šťastnými ľuďmi. Nie je to však náhoda, oni to tam majú prikázané.  Mračením totiž prekročíte hranice legálneho správania. Takže vždy sa tu pekne usmievajte. Najmä ak pôjdu okolo policajné hliadky.

3. Hong Kong – zákon dovoľuje manželke zabiť manžela, ak ju podvádzal

Ešte sme len na začiatku, ale zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že zákony ženám naozaj prajú. To, čo na Slovensku môže znamenať obyčajný flirt, v Hong Kongu je trestným činom. Žena vás za to môže do slova a do písmena zabiť. Niečo ako v sebaobrane. Takže, ak sa chystáte na dovolenku, ste ženatý a aj napriek tomu si chcete trošku užiť, na toto mesto ani nemyslite. Zákony mesta sa na jeho území totiž vzťahujú aj na cudzincov.

4. Británia – dovážanie zemiakov z Poľska je nelegálne

Viete čoho sa najviac boja ľudia vo Veľkej Británii? Poľských zemiakov. Mať poľské zemiaky v pivnici je rovnako trestné ako plná zásuvka napálených DVD. Čo tak Britov poburuje na zemiakoch od našich severských susedov naozaj nevieme.

5. Británia – loviť lososov je porušením zákona

Ešte na chvíľku zostaneme v Británii. Predstavte si, že idete na dovolenku precvičiť si angličtinu, ale aj očekovať nejaké tie vychýrené bary. Na tom nie je nič zlé, pokiaľ nedostanete chuť na lososa. Lov a podozrivá manipulácia s lososom je tu totiž trestná.

6. Utah – nosenie huslí v papierovom sáčku je porušením zákona

O Mormónoch je známe, že sú to náboženskí fanatici, ktorým niektoré veci už asi trošku udreli na mozog. Táto cirkev má v Utahu svoj hlavný stan. No a uzákonili si tu, že prenášanie huslí v papierovom vrecku je trestuhodné. Aby toho nebolo málo, po uliciach chodia policajné hliadky, ktoré dohliadajú na zákonnosť.

7. Aljaška – selfie s medveďom je nelegálna

Sklameme asi všetkých dobrodruhov, čo si brúsili zuby na selfie s medveďom. Nič nebude, kráľom Instagramu sa stanete nabudúce. Na Aljaške je prísny zákaz robenia si selfie s medveďom. Otázne je, či má niekto vôbec odvahu to skúsiť, alebo toto varovanie slúži ako prevencia pred samovraždami…

8. Oklahoma – vlastníctvo škaredého psa sa považuje za porušenie zákona

Čo sa týka najtupších zákonov pod slnkom, vedie jednoznačne Amerika. V Oklahome sa trestá škaredosť vlastného psa. Takže, ak sa vám náhodou zo zlatého šteniatka vykľuje hnusné veľké psisko, máte smolu. Porušujete zákon, prechovávate škaredého psa a ste odsúdený na nemilosť.

9. Japonsko – nelegálne byť tučný

V roku 2009 odzvonilo v Japonsku všetkým tučkom. Do platnosti vstúpil zákon,  ktorý hovorí, že muž nemôže mať väčšie miery pása ako je 31 palcov. Ženy sú na tom zas o niečo lepšie. U nich je povolených až 35 palcov. To je trochu zvláštny pomer, no asi tušia, že útle Japonky sa k takémuto vražednému rozmeru nedopracujú, hoci muži sa už aj v Japonsku bežne rozlievali po gauči.

10. Portugalsko – močiť v oceáne je nelegálne

Kto to aspoň raz neskúsil do vody? No v krajine moreplavcov buďte obozretní. Tu vyšiel zákon zakazujúci močiť do oceánu. Zaujímalo by nás, ako však prebieha kontrola Každopádne radšej sa vycikajte niekde mimo vodnej hladiny. V opačnom prípade sa vám výlet predraží o poriadne mastnú pokutu.

11. Nemecko – došiel vám benzín, plyn alebo nafta na diaľnici? Porušili ste zákon

V porovnaní so slovenskými cestami a diaľnicami je Nemecko ďaleko pred nami. V zákonoch však príliš nevyhrali. Len si predstavte, že náhodou zabudnete natankovať, minie sa vám benzín a vy uviaznete na diaľnici. Skôr ako vám niekto pomôže, pristavia sa policajti a dotankujú vám ten najdrahší benzín v živote.  Pokuta je vysoká, no ostať stáť na diaľnici, kde je neobmedzená rýchlosť je skutočný hazard. Takže počas jazdy Nemeckom pekne kontrolujte nádrž, nech je stále plná.

12. Veľká Británia – zomrieť v parlamente sa považuje za nelegálne

Hovorí sa, že miesto a ani čas smrti si nevyberiete. No bohužiaľ, v UK si budete musieť. Ak vám to náhodou nevydá a zomriete rovno v parlamente, máte smolu. Nie je však doriešené, ako budú nebožtíka trestať. Zákona sa však bojí aj smrť a tak si ešte z parlamentu nikoho nepovolala.

 

Odporúčame