V Brazílii uhynulo viac ako 500 miliónov včiel: Pokiaľ vymrú všetky, bude to koniec ľudstva na Zemi

Photo by Boris Smokrovic on Unsplash

#Včely patria k najdôležitejším tvorom na tejto planéte. Podľa Organizácie Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) sú včely zodpovedné za opeľovanie približne 75% svetových plodín. A to už je skutočne veľké číslo. Najväčším problémom posledných rokov je, že ich ubúda raketovým tempom.

Azda najväčším ukazovateľom je informácia, že v priebehu troch mesiacov stratila Brazília viac ako 500 miliónov včiel, čo jednoducho povedané znamená, že budúcnosť potravín je jednou veľkou otázkou. Najviac, až 400 miliónov bolo nájdených v Rio Grande do Sul, najjužnejšom brazílskom štáte, ktorého hlavným a najväčším mestom je Porto Alegre.

Photo by REVOLT on Unsplash

Včely umreli podľa informácií úplne z ničoho nič. Akonáhle začali živé včely upratovať mŕtve, nakazili sa tiež a o chvíľu ich tiež čakal krutá smrť. Za to všetko môže s najväčšou pravdepodobnosťou používanie pesticídov, ktoré sú najväčším zabijakom včiel aj u nás na Slovensko.

Veľkým problémom je práve fipronil, ktorý sa v tejto krajine vo veľkom používa. Tento však nie je nebezpečný iba pre zvieratá. Americká agentúra na ochranu životného prostredia ho označila za potenciálny karcinogén. Okrem toho, že Brazília bude mať už čoskoro pravdepodobne veľký problém s potravinami, no aj s chorobami u ľudí.


Chceš zažiť párty, ktorá nechce byť populárna?
Tak to nesmieš vynechať The Unpopular Party v Bratislave s Pil C a Fobia Kidom. Lístky nájdeš na Predpredaj.sk!

Zdroj: boredpanda.com, Wikipedia,
Odporúčame