Mal iba 31 rokov. Umrela veľká postava britskej hudby

Písanie o úmrtiach je vždy náročné. Keď umrie mladý človek, je to o to náročnejšie. A presne to sa aj aktuálne deje. Svet opustil nesmierne talentovaný a skúsený Jamal Edwards, jedna z najväčších postáv britskej hudby. Jeho prínos bol badateľný aj v UK rape, ktorý išiel v uplynulých rokoch nahor.

Mal iba 31 rokov. Doposiaľ nie je jasná ani známa príčina jeho smrti, rodina zverejnila iba to, že Jamal umrel náhle.

Muž, ktorý zanechal odkaz

Keď mal 24 rokov, dostal vďaka svojmu prínosu pre hudbu kráľovské ocenenie MBE, a teda, člen Rádu britského impéria. Jamal bol mužom, ktorý sa vo veľkej miere pričinil o raketový vzostup interpretov ako Rita Ora, Stormzy či Ed Sheeren.

Hudobná rodina, nielen tá britská, ale po celom svete, smúti. Opustil nás človek, ktorý vedel, ako robiť kvalitu. A to je niečo, na čo by sa rozhodne nemalo zabúdať.

Pod čím sa Jamal Edwards podpísal?

Jamal Edwards založil platformu SBTV, ktorá bola prelomovou pre mnohých umelcov novej britskej vlny. Keby nebolo Edwardsa, viacero talentovaných tvorcov zo Spojeného kráľovstva by sme možno nepoznali v takej miere, ako je tomu dnes. A za to patrí Jamalovi Edwardsovi do hudobného neba naozaj iba veľká vďaka.

Okrem vyššie spomenutých mien môžeme vyzdvihnúť aj mená ako napríklad Jessie J či Davea. Skrátka, Jamalo prínos je v hudobnom svete hmatateľný a vybudoval si rešpekt nielen doma v Anglicku, ale aj po celom svete. Podľa čoho ste o ňom počuli možno práve vy? Pokojne si na neho skúsme takto spolu zaspomínať.

Česť jeho pamiatke.

Čítaj taktiež: Člen MILION+ skončil na sociálnych sieťach. Čo ho k tomu viedlo?

Photo credits: Pål Hansen/The Observer

Odporúčame