Umelá inteligencia vytvorila obrázky detí celebrít, ktoré však spolu deti nemajú: Myslíš, že sa jej to podarilo?

Umelá inteligencia tentoraz vytvorila obrázky detí celebrít, ktoré spolu dieťa nemajú (Zdroj: LinkedIn/dontrun_withscissors)

#Možno si už premýšľal nad tým, že ako asi budú vyzerať deti známych celebrít (hlavne tých pekných), ktoré deti zatiaľ nemajú. Ak si nad tým náhodou nepremýšľal, zrejme si už natrafil na internete na rôzne obrázky, ako by asi tak tieto deti vypadať mohli. Nedávno sa na sociálnej sieti LinkedIn objavili obrázky detí celebrít vytvorené umelou inteligenciou. Pri niektorých si určite povieš, že áno, takto nejako si predstavujem ich dieťa. No pri niektorých budeš tak trochu na pochybách.

Obľúbená zábavka fanúšikov

Na plátnach kín či na televíznych obrazovkách sme už mohli vidieť mnoho filmových párov, ktorým to naozaj pristálo. To isté platí aj pri skutočných pároch. Práve pri nich často vznikol priestor aj pre tvorbu ich fanúšikov. Tí niekedy zašli vo svojich fantáziách tak ďaleko, že sa pokúsili vytvoriť obrázky podoby detí, ktorú by deti týchto párov mohli mať, pokiaľ by sa narodili.

Najnovšie si takúto zábavku našiel na sociálnej sieti LinkedIn používateľ dontrun_withscissors. Urobila to za neho umelá inteligencia, respektíve AI generátor MidJourney. Hoci na prvý pohľad nie sú výsledné portréty AI rodiniek ničím výnimočné, niektorí všímavejší používatelia siete našli v portrétoch isté „nedostatky“.

Boli by skutočné deti Rayna Goslinga a Imogen Poots na spoločnej fotografií tiež také zamyslené? (Zdroj: LinkedIn/dontrun_withscissors)

Prečo sú všetci takí zamračení?

Na niektorých portrétoch si všimneš, že AI potomkovia hereckých párov sa tvária akosi zamračene, ba až nešťastne. Jeden z používateľov tento fakt trefne komentoval slovami, že ich výrazy sú len vyjadrením vysokého percenta rozvodov slávnych párov. Schválne, pozri si výrazy všetkých detí Ryana Goslinga and Imogen Poots.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dokáže umelá inteligencia natočiť film? Dokáže, no bez ľudí to stále nepôjde

O čosi spokojnejšie sa tvária AI potomkovia Justina Biebera a Seleny Gomez. V prípade dvojice Keanu Reeves a Sandra Bullock sa dočkáme mierneho nadvihnutia obočia. Ich tri deti vyzerajú, ako keby vôbec neboli deťmi páru, podoba nielen s rodičmi, ale aj medzi sebou, je totiž minimálna.

AI technológia je už možno na takej vyspelej úrovni, že do svojich portrétov zaraďuje aj potenciálne možnosti adopcie, prípadne ráta aj s možnosťou nemanželských detí. Ktovie. Asi najuveriteľnejším dojmom pôsobí Harry Styles a Taylor Swift. Ich deti sa nielenže na rodičov naozaj podobajú, no chlapec je dokonca viac podobný Harrymu, a dievča zase akoby z oka vypadla matke. Ostatné rodinné portréty už musíš posúdiť ty sám.

Sleduj nás na Facebooku

Zdroj: hashtag.sk, LinkedIn.com
Odporúčame