Ultrazvuk sa spojil s Emmou Drobnou. Čo hovoríte na ich song?

To, že Vec a Tono S., ktorí vystupujú vo formácií s názvom Ultrazvuk, sa dohodli na spolupráci s bývalou superstáristkou Emou Drobnou sa vedelo už dávnejšie. To, ako to všetko dopadlo sme sa dozvedeli len nedávno.  Na sklonku roka bol totiž zverejnený klip k ich spoločnému songu Postráž mi Emmu.

Song je napísaný presne pre Emmu a to napriek tomu, že obaja raperi sa donedávna bránili spolupráci so slovenskými speváčkami.  Pri Emme však urobili výnimku, pretože im „rovno padla do rýmu“ .  Vec sa k myšlienke vytvoriť spoločný song s Emmou vyjadril takto:,, Keď som písal text refrénu, napadol mi rým Zem nebola rovná, ani ja taká drobná. Hneď som si spomenul na Emmu a jej dávnejšiu minikauzu. Prišlo mi to ako celkom chytrý spôsob, ako by si z toho mohla vystreliť.“

Emma s nápadom súhlasila a chalanom na spoluprácu kývla. Jej fanúšikovia si však po vypočutí song kládli otázku, či sa Emma v budúcnosti neplánuje venovať aj rapu, čo však speváčka rezolútne odmietla . Jej prioritou je predovšetkým sólový spev a podobné spolupráce sú ojedinelé. Dôležité je pre ňu hlavne to, aby sa pri tvorení piesni či natáčaní videoklipu cítila dobre. A s chalanmi z Ultrazvuku sa tak veru cítila.

Práve videoklip je naozaj premakaný. Príbeh z klipu sa však nie vždy pridŕža textu songu. Obe časti akoby si žili tak trochu vlastným životom.

Príbeh z klipu sa odohráva v bare. Nie však v takom klasickom, modernom, diskotékovom, ale v typickom americkom bare s westernovým nádychom. Práve prostredie bolo pri tvorenie klipu dôležité, pretože žiadna veľká zápletka v príbehu nie je. V texte  prosí kamarát kamaráta ( Vec a Tono S.) aby mu na frajerku, ktorá sa chystá do baru dozrel,  keď tam on nebude. Baby (Emma, jej kamoška Becca a tanečníčka Kristína Tukan )  sa v bare bavia a pijú, pričom dôjde k bitke, načo z baru nahnevane odchádzajú. A kamarát len bezmocne krčí plecami. Ženy sú jednoducho ženy!

O klip sa postarala Veronika Donutová, ktorá už ma spoluprácu s chalanmi nacvičenú. Režírovala totiž klip k skladbe Tona S. – Staraj sa o seba.

Fanúšikovia na song Postráž mi Emmu zareagovali veľmi pozitívne. Či už tí od Emmy alebo od chalanov z Ultrazvuku. Tono S. bol s textom ale i s videoklipom nesmierne spokojný. Už dávnejšie tvrdil, že každá skladba je jeho osobnou výpoveďou, preto si môžeme len domýšľať, či mal podobnú frajerku, ktorá sa na dámskej jazde nebála poriadne odviazať. Na margo skladby dodáva, že so skladbou musí byť spokojný predovšetkým on a to, či sa páči aj ostatným sú len plusové body. V prvom rade musím byť spokojný ja. Som ako keby vlastná cieľovka. Ak skladba funguje aj u poslucháča, stotožní sa s ňou, prežíva pri jej počúvaní príjemné pocity, núti ho hýbať sa alebo v ňom vyvolá hlbokú emóciu, všetko sú to plusové body.“

A čo hovoríte na song Postráž mi Emmu vy?

Odporúčame