Ukáž jesennej chrípke prostredník: Poznáme afrodiziakum, ktoré lieči

Foto: pixabay.com

#Jeseň to nie je iba krásne sfarbené lístie či svieži vzduch, ale najmä množstvo chorých ľudí vôkol. Kašeľ, boľavé hrdlo, upchatý nos či horúčky sa na teba dokážu nalepiť rýchlejšie, ako čakáš. Ak patríš k tým, ktorí veria skôr na rady starých materí ako na lieky, tento článok ťa rozhodne poteší.

Jedným z perfektných prostriedkov, ako zatočiť s jesennou chorobou je zázvor. Nechutí síce ako sladký punčový zákusok ani nevyzerá lákavo ako naložený burger, i napriek tomu je skutočným pokladom. Prečítaj si, koľko perfektných účinkov v sebe skrýva.

Nabitý vitamínmi

Zázvor, ktorého výrazná a aromatická chuť nemusí sadnúť každému, obsahuje množstvo vitamínov. Nachádzajú sa v ňom vitamíny A, B1, B2, C, E ale aj draslík, železo či horčík a vápnik.

Foto: unsplash.com

Čau, čau choroba

Zázvor, ktorého je dostatok aj v supermarketoch, patrí medzi najlacnejšie lieky. Má antibakteriálne a protizápalové účinky, čo znamená, že pokiaľ nie je choroba výrazne rozšírená, netreba nutne siahnuť po liekoch, ale stačí zvoliť zázvor.  Rovnako je vhodný aj na posilnenie imunity či pri bolestiach hlavy a migréne.

Nevšedné afrodiziakum

Ak si myslíš, že by si potreboval svoj sexuálny život s partnerom či partnerkou jemne okoreniť, siahnuť môžeš aj po zázvore. Zázvor rozohrieva telo a vyvoláva návaly tepla podobné tým pri sexe.

Foto: pixabay.com

Detox a štíhla postava

Raz za čas je výborné dopriať telu detox, aby sa zbavilo všetkých zlých vecí. Zázvor pomáha prečistiť telo od toxínov a zároveň je vhodným doplnkom pri chudnutí. Zázvor výrazne podporuje trávenie a tiež stimuluje chuť do jedla. Ak to preženieš s cvičením v posilňovni a dostaví sa svalová horúčka, siahni po zázvore, ktorý znižuje bolesť svalov. Okrem iného pomáha k správnemu fungovaniu pečene.

Ženy ho budú milovať

Už nejednu ženu potrápila bolestivá menštruácia. Kŕče v bruchu či podbrušku, nevydržateľná bolesť krížov či pocit, akoby v hlave hučalo stádo slonov. Mnoho dievčat rieši túto situáciu známou ružovou tabletkou proti bolesti, nevediac, že stačí na začiatku cyklu konzumovať zázvor, ktorý má rovnaké účinky ako už spomínaný liek.

Foto: pixabay.com

Ako ho konzumovať

Svoje miesto nájde i v kuchyni, pri dochucovaní rôznych jedál, omáčok napríklad k sushi alebo do polievok. Čiastočne ho môžeme nájsť aj v kari korení. My ale odporúčame piť klasický zázvorový čaj, ktorý sa dá dobre dochutiť medom a citrónom.

Najlepšie je robiť čaj z čerstvého koreňa zázvoru. Približne 2 lyžice nastrúhaného zázvoru zalejeme horúcou vodou a necháme krátko lúhovať. Čím dlhšie ho necháte vylúhovať, tým ostrejšia a intenzívnejšia chuť bude. Pre ochutenie pridaj citrónovú šťavu, med a vitamínová bomba je na svete.

Odporúčame