Dvakrát sa takmer nechal vypnúť, potom zaknihoval neskutočný obrat: Charles Oliveira je napriek výhre bez titulu UFC

Turnaj UFC 274

Charles Oliveira škrtí Justina Gaethjeho (Zdroj: ufc.com)

#Brazílsky bojovník Charles Oliveira opäť zvíťazil v titulovom zápase ľahkej váhy. Turnaj UFC 274 zavŕšil tým, že uškrtil Justina Gaethjeho v 1. kole, no neobhájil šampiónsky opasok. Ten stratil deň pred zápasom, keďže nesplnil váhový limit a prevážil o pol libry. V súčasnosti je ľahká váha teda jedinou divíziou, ktorá nemá šampióna. O uvoľnený titul však znovu zabojuje Brazílčan Oliveira.

Prvýkrát v histórii UFC

Doposiaľ sa nikdy v histórii existencie UFC nestalo, aby obhajovateľ titulu nenavážil. V takomto prípade nemilosrdné pravidlá hovoria, že šampión stratí titul. V prípade, že vyzývateľ akceptuje súperovo preváženie, v 5-kolovom zápase bojuje o šampiónsky opasok len on. Presne to bol prípad duelu Oliveira vs. Gaethje, ktorý sa uskutočnil napriek nesplneniu základnej podmienky.

Podobná situácia nastala aj na domácej scéne v Oktagone pred rokom. Tesne pred turnajom Oktagon 22 sa dostal Karlos Vémola do veľkých problémov s váhou. Limit strednej váhy 83.9 kilogramu nebol schopný splniť a v tom čase vyzývateľ Milan Ďatelinka však zápas prijal. Vémola tak napriek rýchlej výhre prišiel o titul Oktagonu.

Dva knockdowny ho nezastavili

Justin Gaethje je známy svojím agresívnym štýlom, v ktorom sa nebojí pustiť do výraznejších pästných prestreliek. Rovnako to bolo aj s Oliveirom, ktorého tvrdo zasiahol už v úvode prvého kola. Brazílčan okamžite spadol na zem, no Gaethje nechcel ísť na zem.

Veľmi podobná situácia nastala aj o necelú minútu, keď sa Oliveira opäť dostal do veľkých problémov. Z nich sa dostal opäť vďaka pádu na zem. Keďže je Brazílčan niekoľkonásobným majstrom sveta v BJJ, Gaethje odmietal ísť s ním do grapplerskych výmen. Otrasený Oliveira sa začal dostávať späť do zápasu a v klinči zasahoval Američanove spodky nepríjemnými kolenami.

„Do Bronx“ Oliveira vzápätí vypálil tvrdú pretiahnutú zadnú, ktorou posadil Gaethjeho na zadok. Po knockdowne išiel za ním okamžite na zem, kde mu vzal chrbát a do pár sekúnd ho uškrtil technikou Rear naked choke. Oliveira si tak pripísal víťazstvo v 1. kole a z troch šampiónskych duelov si odniesol tri víťazstvá pred limitom.

https://www.instagram.com/p/CdSN1rsqf8O/

Najhorší titulový zápas, aký kedy bol?

Turnaj UFC 274 hostil ešte jeden titulový súboj, a to duel Namajunas vs. Esparza. V ňom sa za 25 minút prakticky nič neudialo a obe bojovníčky okolo seba poskakovali počas celého stretnutia. Nejasný priebeh dostal do náročnej situácie bodových rozhodcov, ktorí boli štvrtýkrát v jeden večer nejednomyseľní. V jednom z najnudnejších titulových zápasov MMA vôbec sa napokon z výhry tešila vyzývateľka Carla Esparza.


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s našim maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame