Nenavážil a pri zhadzovaní takmer odpadával: Karlos Vémola je oficiálne zbavený titulu strednej váhy!

Karlos Vémola

Karlos Vémola (Zdroj: Instagram/oktagonmma)

#Najpreberanejšia téma tohto dňa je momentálne titulová bitka na Oktagone 22 medzi Karlosom Vémolom a Milanom Ďatelinkom. Na raňajšom vážení Vémola prevážil 0,6 kilogramu a pre katastrofálny zdravotný stav ho doktor ďalej do zhadzovania nepustil. O zajtrajší titul strednej váhy do 84 kg zabojuje len jeho súper Milan Ďatelinka, ktorý hneď po Vémolovom prevážení potvrdil, že o zápas záujem nestratil.

Raz to prísť muselo

Karlos Vémola vo svojej bohatej kariére doposiaľ nastúpil do 36 duelov, počas ktorých sa mu ani raz v kariére nestalo, že by nesplnil váhový limit. V momente, kedy sa rozhodol prestúpiť o divíziu nižšie do strednej váhy, bol priekupníkom domácej scény v drastických diétach a spätného naberania váhy.

Jeho prvá obhajoba titulu Oktagonu, ktorý získal nad Alexom Lohorém, však začala ako z najhoršieho sna. Váženie, na ktoré prišiel Vémola v takmer neľudskom stave, potvrdilo najväčšie obavy českého Terminátora. Limit 83,9 kilogramu nesplnil o viac ako pol kila a k ďalšiemu pokusu ho pre prípadné omnoho väčšie zdravotné komplikácie nepustil doktor.

Milan Ďatelinka si zo zápasu odnesie 20 % Vémolovej výplaty a nad odmietnutím zápasu ani nepremýšľal: „Čakal som, že Karlos tú váhu spraví, ale akože nevadí mi to. Ja tu nie som kvôli tomu, že či bude mať teraz o pol kila viac na váhe, čiže mne je to úplne jedno,“ povedal bezprostredne po vážení.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Strata titulu

Aktuálne Oktagon nemá šampióna v strednej váhe, ktorým sa zajtra môže stať jedine Milan Ďatelinka. Ten sa v prípade víťazstva nad Karlosom stane novým šampiónom, nakoľko váhový limit bez problémov splnil. Pre Ďatelinku ide o životný zápas, ktorý mu pokojne môže otvoriť bránu do kvalitnej zahraničnej organizácie.

Ak Vémola potvrdí papierové predpoklady a Ďatelinku napriek všetkým komplikáciám zdolá, titul strednej váhy bude stále voľný. S najväčšou pravdepodobnosťou ďalší titulový zápas strednej váhy bude odveta medzi oboma bojovníkmi. Nie je taktiež vylúčená možnosť, že Karlos Vémola sa po dnešnej nepríjemnej skúsenosti začne sústrediť na poloťažkú váhu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Zdroj: hashtag.sk, Instagram/oktagonmma
Odporúčame