Na turnaji UFC 262 sme spoznali Khabibovho nástupcu: Charles Oliveira prežil nemožné a stal sa novým šampiónom

UFC 262

Charles Oliveira je novým šampiónom (Zdroj: Instagram/espnmma)

#Jeden z najlepších čiernych opaskov BJJ medzi MMA bojovníkmi Charles Oliveira ukončil Michaela Chandlera v 2. kole na TKO. Stal sa tak novým šampiónom ľahkej váhy po tom, čo neporazený Khabib Nurmagomedov ukončil kariéru. V 1. kole si prežil nesmierne krušné chvíle, kedy všetko nasvedčovalo tomu, že sa Chandlerom nechá ukončiť. Galavečer UFC 262 sa opäť konal pred vypredanou arénou.

Znovuzrodenie

Oliveira nastúpil do zápasu so stratégiou kopať vonkajšie low kicky na lýtko, ktoré Chandlerovi robili problémy. Po niekoľkých výborných kombináciách dokázal Američana zviazať a doručiť takedown. Gilotína od bývalého šampióna Bellatoru mu nenarobila žiadne starosti a Oliveira dlhý čas dokázal svojho súpera kontrolovať z backmountu.

Chandler vďaka svojej enormnej výbušnosti sa dokázal dostať späť na nohy a okamžite prevzal iniciatívu. Na krátku vzdialenosť trafil niekoľko skvelých hákov, pre ktoré Brazílčan začal byť neistý na nohách. Američan vyslal niekoľko sérií úderov zo zeme, no Oliveira dokázal všetko ustáť a záver 1. kola s odretými ušami napokon prežil.

Začiatkom 2. kola prišiel Oliveira do súboja ako vymenený a Chandlera nachytal veľmi presnou kombináciou, ktorú doplnil o Ground and Pound a bolo vymaľované. Charles Oliveira sa na UFC 262 stal ďalším šampiónom ľahkej váhy a jeho ďalším vyzývateľom bude pravdepodobne víťaz trilógie medzi McGregorom a Poirierom.

Fergusonov zostup

V minulosti mnohými označovaný ako jediný bojovník, ktorý bude schopný zdolať Khabiba Nurmagomedova, si pripísal 3. porážku v rade. Tony Ferguson v predhlavnom zápase UFC 262 nestačil na stúpajúcu hviezdu Beneila Dariusha. Ferguson po neuveriteľných 12 výhrach v rade začal od zápasu s Justinom Gaethjem výrazne strácať a je dosť možné, že sledujeme začiatok konca tohto nevyspytateľného bojovníka.

Ferguson si v 2. kole nechal nasadiť páku na nohu, pri ktorej signalizoval obrovskú bolesť. Odmietol ju však odklepať a podľa slov Dariusha bolo počuť, ako mu prasklo v kolene. Tony sa aj napriek zraneniu z techniky nenechal ukončiť a prežil celých 15 minút. Na výhru to ale nestačilo a všetci bodoví rozhodcovia videli výhru Dariusha v pomere 30-27.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame