Troll sa vysmieval postihnutým športovcom: Legendárny Schwarzenegger mu potom takto epicky naložil

Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger

#Ochranca zvierat, vegetarián a človek, ktorý dokáže internetových trollov zničiť pár vetami. Kto by to bol povedal do Arnolda Schwarzeneggera? Legendárny rakúsky bodybuilder, herec a bývalý guvernér štátu Kalifornia v posledných rokoch na internete ukazuje, že jeho drsná povaha z filmov sa nie vždy prenáša do reálneho života.

Aktuálne Arnie získal pozornosť tým, že sa objavil na olympiáde mentálne postihnutých športovcov v jeho domovskom Rakúsku. Keď si na svoje sociálne siete zavesil video s medailistami, do komentárov mu niekto napísal: „Špeciálna Olympiáda nemá žiaden význam. Olympiáda je tu preto, aby sa na nej stretli najlepší športovci sveta, súperili a ukázali, kto je najlepší. Súťaženie retardov je presný opak.“

Arnie neváhal reagovať a tomuto človeku poriadne naložil: „Aj keď je tento komentár hlúpy a zlý, nevymažem ho, a (zatiaľ) ti ani nedám ban. Teraz je moment, v ktorom sa môžeš niečo naučiť. Máš pred sebou dve cesty. Garantujem ti, že títo športovci majú viac odvahy, súcitu, mozgu a skillu, vlastne akejkoľvek pozitívnej ľudskej kvality, ako ty. Vyber si ich cestu – môžeš sa od nich niečo naučiť a snaž sa zmeniť, niečo svetu vrátiť, alebo ho zlepšiť,“ píše vo vyčerpávajúcej odpovedi Schwarzenegger.

„Môžeš však zostať aj na svojej ceste a zostať smutným, biednym, žiarlivým trollom, ktorý svetu nič neprináša, jedine si z každého strieľa a žiarli. Viem, že jediné, čo chceš, je pozornosť, tak ti napíšem ešte toto – ak zostaneš takýto, nikto si ťa nezapamätá.“

Boj s trollmi je jedna vec, v minulosti sa však Schwarzenegger pustil aj do lovcov levov. Vtedy zverejnil obrázok, v ktorom ukazuje, že jeho trofeje sú tými pravými trofejami, nie vypchaté levy. Navyše, v posledných rokoch sa Arnold rozhodol prejsť na vegetariánsku stravu.

#5forBigCats

Posted by Arnold Schwarzenegger on 30. júl 2015

Rovnako bojuje aj proti lovu slonov. A to vo svojom štýle – videom, v ktorom nechá vybuchnúť slonovinu.

Schwarzenegger je tiež odporcom súčasného amerického prezidenta Trumpa, špeciálne jeho anti-imigrantských pohľadov. Arnold totiž tiež začínal v Amerike od nuly, keď tam údajne koncom 60. rokov prišiel s 20 dolármi vo vrecku. „Je to šialené. A ukazuje nás to ako hlupákov, keď Biely dom je choro pripravený dať von takéto nariadenia,“ povedal Schwarzenegger na anti-imigrantské zákony, ktoré krátko po inaugurácii prijal Trump.

Odporúčame