Klipy v Prahe či zahraničné produkcie. Toshow ako záruka rapovej šou?

Poznáte rappera menom Toshow? Ak áno, tak klobúk dole, naozaj máte prehľad a neuchádzajú vám ani mená, ktoré ešte nie sú mainstreamové. Ak nie, nič sa nedeje, poďme si tohto ambiciózneho chalana, ktorý rozhodne má čo ponúknuť, podrobnejším spôsobom predstaviť. 

Toto je Toshow

Toshow začal s hudbou v šestnástich rokoch, pričom aktuálne pôsobí v hlavnom meste Slovenskej republiky. „Pochádzam zo Žiaru nad Hronom, ale už tretinu života žijem v Bratislave,“ povedal pre Rap G. Ako tínedžer začal s tvorbou textov a rapovaním, jeho prvá vec uzrela svetlo sveta v roku 2018. Rozhodol sa, že vytvorí EP, ktorým dá o sebe výraznejšie vedieť. Tento jeho hudobný projekt začal vznikať v roku 2020, čo bolo náročné pandemické obdobie. Avšak, Toshow čas investoval do písania a nahrávania. „Som rád, že EP je vonku, pretože sa jeho vydanie z rôznych príčin naťahovalo,“ prezrádza.

Čo toto EP obsahuje? „Je tam sedem trackov, z ktorých je šesť úplne nových a jeden song je bonusový, ktorý vyšiel už v roku 2019. Projekt obsahuje skladby rôzneho druhu, nechýba poctivý rap ani jemné použitie autotune,“ hovorí Toshow. Zatiaľ sa jedná o interpreta, ktorý ešte nemá vytvorenú v slovenskej a českej rap game rozsiahlu základňu priaznivcov. Nič to ale nemení na tom, že čoskoro toto tvrdenie platiť nemusí. Keď si vypočujete jeho tracky, zistíte, že tento chalan má naozajstný potenciál. A bola by škoda, keby sa nedostala Toshowa hudba k širšiemu spektru rapových priaznivcov.

Rôzne polohy nie sú problémom 

Toshowe EP je, ako načrtáva vyššie, mixom rôznorodých štýlov rapu. „Chcel som ukázať, že dokážem rapovať v rozličných polohách tohto žánru. Na EP sa objavujú rôzni producenti, či už zo Slovenska alebo Českej republiky.“ Priestor dostali Voodoo808 či Danny, pričom pozornosť pútajú beatmaker NextLane Beats z Dánska, ale aj Xuffocate, ktorý je producentom pochádzajúcim z Litvy.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Grimaso a Psycho Rhyme s rapom, ktorý zahreje tvoj playlist

Za zmienku stojí aj miesto, kde Toshow svoj hudobný projekt nahrával. „Celé EP bolo nahrané u Romana Zámožného v STARMUSIC studio v Bratislave. STARMUSIC studio sa taktiež postaralo o mix a master projektu,“ povedal pre náš portál. Skutočne, keď sa započúvate do jednotlivých trackov, cítiť, že produkcia je na najvyššej úrovni. Zároveň si Toshow zaslúži pochvalu, že na tento faktor myslel, pretože množstvo menej známych interpretov neraz zlyhá na tom, že aj keď majú dobrý flow a zaujímavé texty, ich songy ako celkový produkt nefungujú. Tu sa to nedeje.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Toshow (@flyhighlike_toshow)

Klipy ako dôležitá súčasť

Nachádzame sa v období, v ktorom okrem rapu samotného netreba zabúdať na to, akým spôsobom sa skladby dostanú k poslucháčom. Množstvo interpretov si preto dáva záležať na tvorbe videoklipov či na prezentovaní vlastnej práci na sociálnych sieťach. Toshow nie je výnimkou.

„Na EP sme točili dvojklip ku trackom „RAP CAVIAR“ a „SCARS“. Postaral sa o ňom DSFX team na čele s Peťom Drábom, ktorého môžete poznať pod pseudonymom Peso1M,“ dozvedáme sa. Čo rozhodne zaujme, je, že spomínaný dvojklip sa točil v Českej republike. Konkrétne v Prahe v okolí Strahova. Lokácia viac než dobrá, nebudeme si klamať.

 

Toshow má všetky predpoklady na to, aby ste ho počuli a videli častejšie. Ak bude pokračovať v nastolenom trende, tvrdo na sebe pracovať a tvoriť, tvoriť, tvoriť, niet pochýb o tom, že ho čaká zaujímavá (nielen) hudobná budúcnosť.

Ak ťa Toshow zaujal, určite skontroluj jeho profily na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Photo credits: Toshow, Foto archív

Odporúčame