Bude Rival II najlepší Momov album?

Naše analýzy albumov, ktoré nás tento rok čakajú pokračujú Romanom G aka Momo Sám. V prvých troch dieloch sme postupne rozobrali chalanov z DMS, Ega a naposledy Kaliho. Dnes sme sa rozhodli pre Moma, takže rovno poďme na to.

[AdSense-A]

Rok 2016 bol pre Moma dá sa povedať prechodný/oddychový? Každopádne z jeho tvorby sa nám toho nedostalo veľa, no o to lepšie tracky pustil v uplynom roku Roman von. Či už spomenieme Neni Dobre, kde si na malý feat pozval svoju manželku Sandru, alebo silné tracky ako Ja som Bratislava či posledne Ver mi mám plány, kde sa predstavili aj P.A.T a Mega M. Keďže Momo vydával v roku 2015 album Heroin, bolo pochopiteľné, že v roku 2016 budeme o ňom počuť trocha menej. Určite musíme len dodať, že po albume Heroin, ktorý nebol až taký prelomový, „pauza“ Momovi prospela, a v tých pár trackoch sa vrátil v plnej sile.

V tomto roku však budeme určite meno Momo registrovať omnoho častejšie. Na konci minulého roka sa definitívne potvrdilo, že sa chystá nový album, a že to bude pokračovanie skvelého Rivala. Dá sa povedať, že Momo sa začal dostávať do širšieho povedomia už skvelým albumom Za očami, no Rival ho definitívne vystrelil medzi najlepšie a najskloňovanejšie mená našej scény. Aj práve preto, že to bude pokračovanie tohto silného albumu máme od RII naozaj veľké očakávania. Za ten rok sa určite nazbieralo aj veľa vecí, ktoré dávajú inšpiráciu na ďalšie kvalitné texty.

Momo je jeden z mála interpretov, ktorý si naozaj nedáva servítku pred ústa, a povie ako sa veci majú. Jeho jedinečný tvrdý, prísny a miestami až agresívny rap sú určite presne to, čo si jeho fanúšikovia na novej doske želajú. Aj posledné skladby predznačili, že Momo je v skvelej forme, možno v najlepšej, akej kedy bol. Predsalen už v jeho rape cítiť skúsenosti a roky za mikrofónom. Jeden veľký otáznik však budú ďalšie mená, ktoré sa na albume objavia. U väčšiny interpretov sa naozaj dajú odhadnúť 3-4 mená, ktoré by potencionálne mohli na albume byť, no u Moma to aktuálne veľká neznáma. Na prvom Rivalovi mu hosťoval dva krát Ektor, potom Separ, Tina a Igor Kmeťo. Na Heroine sa potom objavil dva krát Tomi a Rytmus.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Cenami ovešaná Taylor Swift šokuje svojich fanúšikov: Na ceste je jej úplne nový album Midnights!

Je veľká škoda, že sa zrejme Ektor a Separ neobjavia (teda aspoň po „konfliktoch“, ktoré medzi sebou mali to môžme predpokladať) na albume, pretože práve oni sa k Momovi na featy neskutočne hodili, ale uvidíme, možno nás chalani príjemne prekvapia. Ako prvé meno by som asi hádal práve Rytmusa, ktorý bol aj na poslednom albume, a kľudne by sa mohol objaviť aj teraz. Určite je ešte reálna spolupráca s P.A.T respektíve s Mega M. Skvelý by bol na feate možno aj Strapo alebo zverenec Palermo? Uvidíme. Na Momových albumoch však nikdy nie je veľa hostí, a zrejme to tak bude aj teraz. Koho by ste napríklad chceli na albume vy?

Album by mal byť hotový do leta, takže čakanie nebude (dúfajme) až také dlhé.

Odporúčame