TOP rapové songy na leto: Čo ti nesmie chýbať v playliste?

Vonku je stále teplejšie, dni sú dlhé a to je ideálny čas na to, aby sme ti priniesli TOP rapové songy na leto. Astronomicky sme sa ho dočkali nedávno, ale pocitovo viacerí z nás fungujú v letnom nastavení už približne mesiac. Čo ti nesmie chýbať v playliste počas najbližších týždňov? 

Pripravili sme pri vás výber letných rapových songov od slovenských a českých interpretov. Dostanú vás do varu, roztancujú vás, prenesú vás na festival či párty, či vám pomôžu správne si oddýchnuť, alebo ako sa hovorí, vychillovať. Samozrejme, keby desať ľudí vyberá tento typ skladieb, každý to urobí iným spôsobom.

Taktiež je na mieste uviesť, že niektoré songy sú jednoznačne letné, ale sú aj také, ktoré ľuďom rezonujú leto, i keď sú prakticky o čomkoľvek.Preto nepíšeme, že sa jedná o najlepšie letné rap songs. Skrátka, tu je niekoľko tipov, ktoré by mohli tvoj aktuálny playlist obohatiť…

Nevyhnutné TOP rapové songy na leto

Začneme nevyhnutným songom, ktorý je z rapového hľadiska prakticky synonynom leta. Tento track sa objavil na YouTube už v roku 2008, čo je neuveriteľne dávno. Ale predpokladáme, že ho poznáte, či už máte 15, 25 alebo 35 rokov. „Každý Kto Má Pozná“ je povinnosťou rapového leta, Čistychov (dnes už Čis T), Mišo Biely a Cut Dem dali dokopy vec, ktorá nás prežije všetkých.

Poďme do roku 2019, kedy sily spojily Dominika Mirgová a Šorty. Skladba „Ja sa cítim dobre“ je na rozhraní rapu a popu, pričom treba povedať, že máloktorý slovenský song vás dostane do letného moodu viac. Vplýva na vás rovnakým spôsobom ako na nás?

Leto rezonuje každému niečo iné

„Doug Demuro“ nie je sám o sebe letný song. Vyšiel však v júli 2020 a je súčasťou Egovho sólovému albumu Egotron. Vzhľadom na dátum, kedy táto skladba uzrela svetlo sveta, množstvu ľudí rezonuje teplé mesiace. Utvrdzuje nás v tom aj videoklip, ktorý je k tejto piesni vytvorený.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kali a Peter Pann stále majú svoj sen. Takýto bude ich nový album!

A čo „Kardio“ od chalanov z DMS? Nehovorte nám, že ste túto skladbu nepočuli ani raz, keď ste boli niekde na letnej akcii, prípadne niekde na grilovačke alebo u kamarátov na dome. Nebudeme vám veriť.

Songy, na ktoré sa možno zabudlo

A rýchly skok do roku 2011. Táto skladba o Mojej Reči má v sebe neuveriteľnú letnú energiu, alebo to cítime len my? Skrátka, dajte si song „M.J.“ a zistíte sami. Áno, rok 2011 bol pred 11 rokmi.

Priestor dávame aj Majkovi Spiritovi a jeho skladbe „Vibe“. Možno sa na ňu v priebehu rokov mierne zabudlo. O dôvod viac, prečo by sme si ju mali pripomenúť. Keď je debata o letných skladbách, toto nesmie chýbať. Vibeujte aj vy.

A pre niekoho je letný song aj „Rakety jak pizza“. Spolupráca Frayera Flexkinga s Rytmusom z roku 2020, ktorá rozdelila slovenských rapových poslucháčov. Je to zlé? Alebo je to dobré? Je to také zlé až je to dobré alebo je to nadčasové? Necháme to na vás, nech sa páči.

Jedna z najaktuálnejších skladieb, ktorá v sebe skrýva letnú energiu. „breeze“ od Sameya s Glebom spĺňa všetko, čo by summer rap song mal mať. Vynikajúca skladba, ktorú vám odporúčame si zapnúť hneď teraz a naladiť svoje myšlienky na správnu vlnu.

A môžeme zabudnúť vôbec na túto vec? Ak neviete aspoň tri štvrtiny textu z hlavy, tak by ste mali prehodnotiť svoje rapové vedomosti. „Stokujeme vonku“ je záležitosť, ktorú vieme odrapovať zrejme všetci, pričom nikto si presne nepamätá, kde sa lyrics naučil.

Pohľad do Českej republiky

Vyberáme pár tipov aj od bratov Čechov.

Čo tak Ben Cristovao?

Alebo zľahka alternatívnejšia záležitosť?

Prípadne,…

Takto by sme mohli pokračovať donekonečna. Skladieb, ktoré sa pýtajú do pozície letných je neúrekom a my sami sme množstvo z tých, ktoré nám napadli, do tohto výberu nedali. Prečo? Čítali by ste hodiny a hodiny. Ale nikde nie je napísané, že si v prípade záujmu nemôžeme dať pokračovanie.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ruský rapper spáchal samovraždu: Nechcel zabíjať ľudí

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Koláž Rap G, Separ IG, Ego IG, Kali IG, Frayer Flexking IG

Odporúčame