Top 10 slovenského Facebooku: Rytmus je suverén, ako vyzerá zvyšok rebríčka?

Rytmus (foto: Daniel Sedlecký/Wikimedia Commons)

#Pred niekoľkými týždňami sme sa v článku pozreli na to, koľko majú slovenské celebrity na Facebooku fanúšikov. Išlo o zaujímavý rebríček, keďže množstvo z nich, napríklad jeho líder Miroslav Stoch, majú väčšinu svojej fanúšikovskej základne mimo Slovenska. No aj v 5 miliónovom Slovensku môžu naše osobnosti získať slušný počet followerov a tak sme sa v pokračovaní prehľadu pozreli na našich desať najsledovanejších celebrít a to v rámci hraníc krajiny.

10. Sajfa (128-tisíc)

Televízny a rozhlasový moderátor Matej Cifra je zaujímavým fenoménom, keďže sa v rebríčku ocitol až dvakrát, čo sa nikomu inému nepodarilo. O tom však trošku neskôr. Jeho sólový profil sleduje solídnych 128-tisíc, no jedenásty Ben Cristovao má len o tisícku followerov menej.

9. Celeste Buckingham (141-tisíc)

Mladá speváčka má raz toľko fanúšikov za hranicami, v rámci Slovenska to stačí na 141-tisíc followerov. Zároveň je len jednou z dvoch speváčok v tomto prehľade.

8. Tomáš Tatar (162-tisíc)

Hoci slovenský hokej v priebehu rokov vyprodukoval desiatky hviezd NHL, na Facebooku má najviac fanúšikov mladý útočník Detroitu Red Wings Tomáš Tatar. Jeho 162-tisíc slovenských fanúšikov zároveň tvorí tri štvrtiny celej jeho fanúšikovskej základne.

7. Dara Rolins (181-tisíc)

Zásadnú časť fanúšikov má Dara v Česku, no stále takmer polovica pochádza zo Slovenska. Dara je zároveň najvyššie umiestnenou speváčkou v rebríčku.

6. Peter Sagan (201-tisíc)

Toto asi nikoho neprekvapí a ak áno, tak asi iba to, že dvojnásobný majster sveta v cyklistike a obľúbený šoumen nie je na vyššej pozícii. Tak ako u všetkých slovenských športovcov, ktorí uspeli za hranicami, aj u Sagana je väčšina fanúšikov spoza našej krajiny. Napriek tomu je Peter Sagan najlajkovanejším slovenským mužským športovcom.

5. Dominika Cibulková (202-tisíc)

Petra Sagana o titul najlajkovanejšieho športovca na Slovensku pripravila Dominika Cibulková. Víťazka prestížneho turnaja majsteriek WTA má o pár stovák fanúšikov zo Slovenska viac. Tento súboj je však pekne tesný.

4. Adela a Sajfa (203-tisíc)

Ako sme už spomínali, Sajfov samostatný profil je desiatym najsledovanejším. Jeho spoločný profil s Adelou Banášovou má ešte o pár tisíc fanúšikov viac.

3. Lukáš Latinák (234-tisíc)

Víťazom mimohudobnej časti rebríčka sa stal herec a komik Lukáš Latinák. Jeho 234-tisíc fanúšikov na Facebooku je skutočne hodných rešpektu.

2. Majk Spirit (264-tisíc)

Raper Majk Spirit, člen H16 a úspešný sólový interpret zaostal za Rytmusom o 11-tisíc lajkov a keď prirátame lajky spoza Slovenska, je Rytmusov náskok ešte výraznejší. Každopádne, druhé miesto Majka Spirita potvrdzuje, že slovenský hip-hop na Facebooku dominuje.

1. Patrik „Rytmus“ Vrbovský (275-tisíc)

Kráľ, fenomén, krstný otec. A platí to aj na Facebooku. Rytmus je suverénne najsledovanejšou slovenskou celebritou na Facebooku a pri jeho aktivitách a komunikácii s fanúšikmi, ktorú na sociálnych sieťach predvádza, sa ani nie je čomu diviť.

Zdroj štatistík: Social Bakers

Odporúčame