TOP 10 najlepších trackov: Dr. Dre za svoju kariéru uvaril nesmrteľné hity

Dr. Dre

Dr. Dre je žijúca legenda (Zdroj: Ken Weingart/Michael Ochs Archives/Getty Images)

#Ďalší článok o ďalšej rapovej legende! Dr. Dre je považovaný za jeden z právoplatných pilierom svetového rapu, a tak sme sa rozhodli vybrať pre teba jeho 10 najlepších skladieb. Poďme sa na to rovno vrhnúť!

Nuthin‘ But A G Thang (ft. Snoop Dogg)

Funky beat a cool vibe… Táto  vec je bez pochýb jedna z najväčších legiend! Bola vydaná v roku 1992 na albume The Chronic. S Drem zdieľa mic aj sám Snoop Dogg, s ktorým sa dnes stretneš rovno niekoľkokrát.

Still D.R.E. (ft. Snoop Dogg)

Tento hit z roku 1999, ktorý je známy svojou základnou líniou kláves, prichádza z druhého sólového albumu 2001. V skladbe sa opäť objavuje aj Snoop Dogg a v sprievodnom videoklipe hrá aj Jay-Z. Tento song je založený na ťažkom beate a má jednu z najznámejších klávesových melódií v hip-hopovej histórii.

Forgot About Dre (ft. Eminem, Hittman)

V skladbe „Forgot About Dre“ sa objavuje rapper Eminem a táto skladba zobrazuje Dreho hnev, keď sa cíti ignorovaný a podceňovaný. Texty tejto skladby sú zamerané na tých, ktorí na neho „zabudli“, ale tento track zároveň všetkým pripomína jeho pozíciu v hip-hopovej komunite.

The Next Episode (ft. Snoop Dogg, Kurupt, Nate Dogg)

Treba vôbec o týchto trackoch toľko písať? Haha. Tento hit je prakticky nevyhnutnosť pre každú hip-hopovú party. Skladba „The Next Episode“ má kultovú chytlavú melódiu a jednoduchý refrén, ktorý sa v dobe vydania stal okamžitým hitom. Texty sú vtipné a beat je skvelý pre jazdu autom. Púšťaš si to pri jazde autom aj ty?

Let Me Ride

Ďalší track, ktorý je doslova kultom. Vec „Let Me Ride“ pochádza z Dreho debutového sólo albumu The Chronic a patrí medzi jeho najznámejšie skladby vôbec. V našom rebríčku teda chýbať nemohla a zároveň sa stala hitom v roku 1993 a získala cenu Grammy v kategórii „Best Rap Solo Performance“.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Legendárny Linkin Park je späť: Chester Bennington vstal z mŕtvych

California Love (ft. Tupac)

Hitovica, ktorú Dr. Dre nahrával spolu s nesmrteľným Tupacom Shakurom v roku 1995, sa stala jednou z absolútne najväčších skladieb 90. rokov. Skladba sa vyznačuje unikátnou melódiou a výkonným refrénom a patrí prakticky medzi najznámejšie rapové skladby vôbec.

I Need a Doctor (ft. Eminem, Skylar Grey)

V tomto čase Dre prakticky vstal z mŕtvych. Je o tom aj skladba „I Need A Doctor“, ktorá sa objavuje na albume Detox.  Zobrazuje Dr. Dreovu zraniteľnú stránku a obsahuje aj vokály Skylar Grey a bary od samotného Eminema. Bola vydaná bola aj spolu s filmovým videoklipom, ktorý rozhodne stojí za pozretie.

Deep Cover (ft. Snoop Dogg)

„Deep Cover“ je kultová hip-hopová skladba, ktorú v roku 1992 nahrával Dr. Dre opätovne v spolupráci so Snoop Doggom. Je to zároveň jedna z prvých skladieb, ktoré Snoop Dogg nahrával ešte pod menom Snoop Doggy Dogg. Skladba sa stala populárnou nielen vďaka chytlavému beatu, ale aj pomerne kontroverzným textom.

What´s The Difference (ft. Xzibit)

„What’s the Difference“ je track od Dr. Dreho z jeho albumu 2001, ktorý bol vydaný v roku 1999. Skladba sa stala veľkým hitom a bola populárnou nielen medzi fanúšikmi hip-hopu, ale aj širšej verejnosti. Dre v nej rapuje o tom, ako je každý z nás odlišný a že to, čo nás robí originálnym človekom, sú práve tieto rozdiely.

F*** Wit Dre Day (And Everybody’s Celebratin‘) (ft. Snoop Dogg)

V texte našej záverečnej skladby Dre útočí na svojho bývalého kolegu z N.W.A, Eazy-Eho, a zároveň sa vysmieva aj niekoľkým iným raperom, ako napríklad Ice Cube alebo Tim Dog. Skladba obsahuje agresívne a vulgárne texty, ktoré vzbudili vlny kontroverzie a kritiku od mnohých kritikov a poslucháčov.

Koho 10 najlepších trackov by si od nás chcel/-a vidieť v budúcnosti? Určite nám daj vedieť v komentároch!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame