Legendárny Linkin Park je späť: Chester Bennington vstal z mŕtvych

Linkin Park

Legenda je späť (Zdroj: REDFERNS/GETTY IMAGES)

#Okej okej… Linkin Park síce nie je rap, ale povedz… Mohli sme čomusi takému odolať?

Linkin Park je späť!

Možno si tento článok otvoril/-a s otázkou, že čo robí na našej stránke. Odpoveď je jednoduchá – ide o takú hudobnú udalosť, ktorej sme jednoducho odolať nedokázali! A ako malá barlička nám slúži tak, že časť tvorby tejto kultovej kapely z Kalifornie tvorí aj rapový prejav, za ktorý je väčšinou zodpovedný najmä Mike Shinoda, jeden z popredných členov skupiny.

Keď máme teda formality bokom, poďme konečne k jadru veci. Linkin Park je späť! Po tragédii v podobe Chesterovej smrti v roku 2017 je toto prvýkrát, čo skupina môžeme opäť počuť v pôvodnej zostave. Dnes sme sa totiž dočkali predtým nevydaného songu „Lost“, ktorý nás ako pravých fans takisto veľmi zasiahol.

Čo nás čaká a neminie?

Singel „Lost“ vyšiel ako predzvesť plánovaného špeciálneho vydania albumu Meteora, ktorý sa tento rok dočká svojho dvadsiateho výročia. Ten bude zároveň takýchto nevydaných songov obsahovať až sedem (okrem sprievodného dokumentu a ďalších bonusov), teda sa rozhodne máme na čo tešiť.

Zároveň skladba „Lost“ vyšla v sprievode videoklipu generovaného pomocou umelej inteligencie a zaujímavosťou je, že plne pripravená bola už pred vydaním pôvodného albumu Meteora v roku 2003. Linkin Park sa ju však tesne pred vydaním rozhodol nevydať, nakoľko ide o pomerne podobne atmosferickú záležitosť, ako bol ich borovský hiť „Numb“. Takže sa jej dočkávame až teraz, pri čom počuť opäť po toľkých rokoch Chesterov hlas z „novej“ nahrávky je skutočne silné. Ako to vnímaš ty?

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame