Tohtoročné Grammy ovládol hip-hop: Legendárne momenty

Grammy

Tohtoročné odovzdávanie cien Grammy (Zdroj: Christopher Polk/Getty Images + people.com/Marisa Sullivan)

#V nedeľu sme mali možnosť sledovať tohtoročné odovzdávanie prestížnych cien Grammy, ktoré boli aj tento rok naozaj exkluzívne. Konkrétne aktuálny ročník sa niesol v znamení hip-hopu, ktorý v roku 2023 oslavuje už svoje 50. narodeniny! Čo všetko sa na odovzdávaní udialo?

Rok 2023 je rokom, kedy sa oslavuje jedna z najsilnejšíchsubkultúr moderného sveta. V auguste bude už 50. výročie vôbec prvej hip-hopovej párty na svete, ktorá sa odohrala v Bronxe. Práve v duchu týchto osláv sa niesli aj samotné Grammy, kde sme zažili aj naozaj legendárne vystúpenie v podobe skladby „GOD DID“, pod ktorým sa podpísali naozaj silné mená.

Toto sú všetci podpísaní pod touto excelentnou skladbou sa zúčastnili aj živej show, ktorá trvala celých 8 minút a patrí k tomu najlepšiemu, čo sme v daný večer mohli vidieť.

Skvelé rapové vystúpenia počas Grammy

Keďže sme však načrtli, že celý večer prakticky ovládol hip-hop, rapových vystúpení bolo o čosi viac. na pódiu sa predstavili také mená, ako LL Cool J, Queen Latifah, Busta Rhymes so svojimi raketovými ústami, Method Man alebo aj Public Enemy.

Jednu z nami najsledovanejších kategórií, a to konkrétne RAPOVÝ ALBUM ROKA, vyhral samotný Kendrick Lamar. Ten si svoju sošku odniesol za skvelý minuloročný projekt MR. MORALE & THE BIG STEPPERS.

Hudobnú zaujímavosť večera priniesla aj očarujúca Beyoncé, ktorá získala cenu za BEST DANCE/ELECTRONIC ALBUM vďaka svojmu projektu RENAISSANCE. Touto výhrou sa zároveň Beyoncé stala historicky najoceňovanejšou umelkyňou, keďže šlo už o jej 32. Grammy… Čo sa okrem nej ešte nikomu v histórii odovzdávania nepodarilo!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame