Mohol sa Jack predsa len zachrániť? Režisér Titanicu James Cameron má jasnú odpoveď

Jack a Rose

Teóriou o tom, či mohol Jack z Titanicu prežiť, sa už dlhé roky zaoberá mnoho fanúšikov a cinefilov (20th Century Studios)

#Film Titanic asi netreba nikomu bližšie predstavovať. Ikonická finálna scéna ma v kinematografií určite svoje miesto. Vidíme v nej Rose, ktorá leží na plávajúcich dverách, zatiaľ čo Jack pomaly zomiera v ľadovej vode. Možno aj tebe napadlo, že na dverách bolo miesta dosť a keby na ne Jack vyliezol, film mohol skončiť happyendom. Touto teóriou sa zaoberajú mnohí diváci už od roku 1997 a tak sa James Cameron rozhodol ju raz a navždy vyvrátiť. Ako informuje NME, Cameron dokonca natočil dokument dokazujúci to, že Jack skrátka prežiť nemohol.

Koniec nekonečným dohadom

Zdá sa, že nekonečné dohady o tom, či Jack mohol alebo nemohol prežiť, už Jamesovi Cameronovi poriadne lezú na nervy. Teóriu populárnu medzi fanúšikmi sa rozhodol vedecky vyvrátiť v pripravovanom dokumentárnom filme.

„Zorganizovali sme vedecký výskum, aby sa to celé raz a navždy uzavrelo,“ povedal režisér.

Na výskume pracoval expert na hypotermiu a zúčastnili sa ho dve osoby s podobnou váhou a stavbou tela, ako mali v čase natáčania Leonardo DiCaprio a Kate Winslet. Na ich telá boli pripevnené senzory a následne boli umiestnení do ľadovej vody, presnejšie na repliku rozbitých dverí z filmu.

„Pomocou rôznych metód sme zisťovali, či by mohli prežiť, no odpoveď je taká, že obaja prežiť nemohli, prežiť mohol iba jeden,“ vysvetlil Cameron.

Nový dokument si budeš môcť pozrieť budúci rok. Premiéru bude mať vo februári na stanici National Geographic a Cameronov zámer je jednoznačný. Chce nadobro ukončiť špekulácie o tom, že Jack vlastne vôbec zomrieť nemusel.

„Možno, po dvadsiatich piatich rokoch, budem mať od toho už konečne pokoj,“ povedal na margo nekonečných dohadov. Zdá sa teda, že posledné slovo bude mať predsa len ten najpovolanejší, a teda režisér samotného filmu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Čitateľský denník: Život Dostojevského bol poznačený smrťou matky, epilepsiou či otcom alkoholikom: Čo skrýva jeho román?

Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame