Lego predstavilo svoju dosiaľ najväčšiu stavebnicu na trhu: Postav si aj ty legendárny Titanic, ktorý sa dá rozdeliť na tri časti

Novinka Lego Titanic sa skladá z 9090 kúskov

Novinka Lego Titanic sa skladá z 9090 kúskov (Zdroj: Lego)

#Lego je bezkonkurenčne jednou z najzvučnejších značiek v hernom priemysle. Dáme dokonca ruku do ohňa, že aj ty si v detstve vlastnil nejakú ich stavebnicu. Ako malý sme vždy, samozrejme, pozerali na tie najväčšie kúsky, ktorými boli aj Imperiálny krížnik zo série Star Wars či rímske Koloseum. Obe tieto stavebnice však zatieni Titanic.

Model legendárnej lode zložíš v mierke 1:200 a na dĺžku bude mať 135 centimetrov. Lego dokonca uvádza, že stavebnica pozostáva z 9090 dielikov, takže slávny Imperiálny krížnik prekoná o viac ako polovicu dielikov.


Plastové kocky, ktoré pobláznili (nielen) deti po celom svete: Prvý LEGO panáčik sa pritom vôbec neusmieval


Samotná stavba bude zaradená do série Lego Creator. Pýtaš sa prečo? Nuž, okrem samotnej lode budeš stavať aj kajuty. Ak ho kompletne zložíš, budeš ho môcť rozdeliť na tri časti a prezerať si vnútro. Konštrukciu budú držal okrem podper aj dve tyčky spájajúce spomínané tri časti.

Lego Titanic sa do predaja dostane už 1. novembra, takže ak ešte nemáš vybraný darček k Vianociam a si milovníkom Lega, tu je tvoj chrobák do hlavy. Cena je stanovaná na 630 dolárov, v prepočte 540 eur. Len pre zaujímavosť, o polovicu menší Imperiálny krížnik začínal na vyššej cene. Páči sa ti nová stavebnica Lego Titanic?

Zdroj: hashtag.sk, Lego
Odporúčame