Tí, ktorí vami hýbu. Legendárny feat od Separa a Majka Spirita (Reminder)

Pokračujeme v našej pravidelnej rubrike Reminder, ktorá už zo svojho názvu definuje, že sa v nej zaoberáme skladbami, ktoré sú hodné toho, aby sme si ich pripomenuli. Prevažne sa zameriavame na dva typy trackov. Tým prvým sú piesne, ktoré sú o niečo staršie, ale zaslúžia si shout out, pretože sa napríklad jedná o super spoluprácu alebo text, ktorý má veľkú výpovednú hodnotu. Druhým typom sú skladby, ktorým sa svojho času nedostalo toľko pozornosti ako by si zaslúžili. Dnes bude reč o prvom type. 

Reč totiž bude o spolupráci Separa s Majkom Spiritom, ktorým sekundoval aj Maxo. Jedná sa o track VŽDYCKY BOL, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 2017 a stal sa veľkým bangrom, ktorý akoby predznamenal úspech vtedajšieho Separovho albumu Pancier. Vždycky bol, ten, čo vami hýbe – o dvojici Separa a Majk Spirit toto tvrdenie doslova platí, čo potvrdzuje aj fakt, že v roku 2021 má táto skladba na YouTube viac ako 9,1 milióna pozretí a pri zhliadnutí sekcie komentárov môžeme pozorovať, že ľudia počúvajú (a taktiež komentujú) track aj v aktuálnom období, čo je veľmi slušné zistenie. Keď sa na to pozrieme detailne, tak tento feat jednoducho bol odsúdený na úspech.

Veď posúďte sami. Separ a Majk Spirit ako rapperi, ktorých slohy boli prepracované zo všetkých strán, do toho skvelý Maxo, ktorý celému tracku ešte väčšmi pridal a k tomu hudba, ktorú pripravil legendárny DJ Wich. A to nie je všetko, veľkým plusovým bodom je aj videoklip, ktorý je k tracku VŽDYCKY BOL skutočne parádny a do popredia sa dostáva predovšetkým nádherná príroda, ktorá chvíľa vyráža dych. Takto nejako vyzerá skladba, ktorej ťažko niečo vytknúť po všetkých stránkach. A keď sa pozrieme na to, ako sa aj po tomto momente darí Majkovi Spiritovi a Separovi, skutočne si udržali svoju pozíciu na vrchole a sú medzi najlepšími naozaj dlhodobo, čo samo o sebe svedčí o ich postavení v slovenskom rape.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ronie a Dominika Mirgová sú osamelé. Chceš to zmeniť? (VIDEO)

O mix a master sa v tomto prípade postaral člen zoskupenia NERIEŠ Matej Straka, ktorý patrí vo svojom obore medzi najlepších a je to cítiť aj v tomto konkrétnom prípade. Videoklip je v réžii Michala Nemtudu, produkciu zaobstaral Adrian Koutný. Nechceme to prechváliť až príliš, ale VŽDYCKY BOL je po všetkých stránkach prepracovaný. A pokojne si to pustite dvakrát, aby ste sa mohli zamerať na rozličné detaily a potom aj na track ako celok.

Pieseň predznamenala úspech Separovho albumu Pancier, ktorý absolútne v dobrom zmysle slova rozbil slovenskú rapovú scénu a turné, ktoré ku nemu mal, sa zapísalo v istom ohľade do histórie. Vo veľkom sa čakalo či Separ zopakuje obrovskú šou aj s albumom OG, ktoré vyšlo na jar minulého kalendárneho roka, ale kvôli aktuálnej situácii vo svete si budeme musieť na OG tour stále počkať. Skôr či neskôr by ale nastať mohlo.

Ako aj sám Separ informoval prostredníctvom sociálnych sietí, koncertovanie a živé akcie mu už poriadne chýbajú, tak ako všetkým ostatným, pričom avizuje, že keď sa to obnoví, tak sa jeho priaznivci môžu tešiť na naozaj veľkolepé rapové divadlo.

Foto: Separ feat Majk Spirit – Vždycky bol, videoklip, YouTube

 

Odporúčame