THROWBACK Toto je spomienka na časy, kedy dal Konex flow ako samotný Braňo Mojsej

Konex

Keď dal Konex Mojsej Flow (Zdroj: YouTube.com/Milion Plus)

#Chladný januárový nedeľný večer a my tu pre teba máme ďalšiu časť našej obľúbenej rubriky THROWBACK. V nej zvykneme rozoberať skladby, ktoré už viac alebo menej poznačil, ako sa hovorí v retro televíznych reláciách, zub času. Buď majú niekoľko rokov a sú už zľahka zapadnuté prachom alebo sa im jednoducho nedostalo toľko popularity a pozornosti, koľko by si podľa nášho skromného názoru zaslúžili. Dnes bude konkrétne reč o Konexovi, bývalom členovi českého labelu M+, ktorý svojho času vytvoril pomerne nadčasový track a pridal k nemu neskôr aj pokračovanie.

Konex ako Braňo Mojsej

Vraciame sa spolu tentokrát konkrétne na záver roka 2017, kedy Konex vydal skladbu „Mojsej Flow“ a na YouTube kanáli M+ ju videlo do dnešného dňa približne 425 tisíc ľudí. Malo to byť viacej? Ktovie, ale je určite na mieste povedať, že dnes v roku 2024, kedy Konex patrí medzi stálice našej hudobnej scény, je istotne dobré si túto jeho tvorbu pripomenúť.

Pokračovanie legendy

Ide o odľahčený track, v ktorom nechýba humor a získaš určite aj zaujímavý pohľad na to, ako vyzerá koncertný život, respektíve na to, že netreba si z mnohých vecí robiť ťažkú hlavu. Okrem toho si všimni aj prácu s textom a prácu s hudbou, plus kombináciu hudobných nástrojov a beatu… Je to naozaj podarený komplet. A ako sme spomenuli v úvode článku, táto skladba dostala aj svoje pokračovanie!

Ako už teda isto tušíš, pokračovanie tohto kultového tracku je skladba s názvom „Mojsej Flow 2“. V nej Konex pokračuje v nastolenom trende z prvej časti. Konex sa opäť cíti ako Braňo Mojsej, pričom track uzrel svetlo sveta v lete 2018. Vidieť, že za necelý rok, ktorý tieto dva songy delí, sa tento raper posunul vpred… A to ani nehovoriac o jeho skills v dnešnej dobe!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Toto sú typy ľudí, ktorí ti môžu pokaziť zážitok z rapového koncertu: Poznáš ich?

Kiežby prišlo pokračovanie!

Tento track videlo na kanáli M+ niečo cez 226 tisíc ľudí. Áno, v tomto prípade to rozhodne malo byť viacej. Myslíme si, že koncept Mojsej „Flow“ si zaslúži pozornosť aj takto po pár rokoch. Konex v tomto tracku zároveň predviedol svoju schopnosť robiť hudbu v rôznom zvuku, čo neskôr definovali aj jeho ďalšie albumy. Konkrétne po tom, ako v roku 2020 vydal svoj sólový album Voilá, ktorý sa medzi poslucháčmi tešil naozaj veľkej popularite. Raper, producent a beatmaker, ktorý má čo ponúknuť určite aj teraz pripravuje pre svojich fans zaujímavé veci. A my ich budeme pozorne sledovať a takisto aj potajme dúfať v to, že sa jedného dňa dočkáme možno aj „Mojsej Flow 3“!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame