THROWBACK Keď Momo a Frayer Flexking predviedli spolu silu vlčej svorky

Momo

Keď Momo a Flexking nahrali skladbu "Vlci" (Zdroj: YouTube.com/TVMOMO)

#Ešte v roku 2021 na albume MXI spojil Momo sily aj s Frayerom Flexkingom a vznikol vtedy silný track, ktorý sa rozhodne oplatí vypočuť si aj takto po takmer troch rokoch. Poď si dnes spolu s nami na túto vec zaspomínať aj ty!

Zmieňovaný album MXI vydal Momo rok po tom, ako svetlo sveta uzrel jeho výborný projekt Extras. Pri Momovi však nikdy nešla kvantita na úkor kvality, čo v roku týmto projektom MXI opätovne potvrdil. Krátko pred vydaním tohto albumu sme mali možnosť pozrieť si videoklip ku skladbe „Vlci“, do ktorej si Momo zavolal práve Flexkinga. Pre niekoho je Frayer kontroverznou postavou našej scény, ale čo sa týka hudby ako takej, je trebaobjektívne napísať, že sa každým ďalším počinom posúva dopredu míľovými krokmi a okrem zaujímavého prejavu nám k tomu pridáva aj rôzne prirovnania či metafory, ktoré ľudia môžu poznať vďaka pop kultúre.

„Pri mne sú všade moji vlci, vyjeme na nebo o pol noci, rátame s tým, že keď príde deň tak som ja im a oni mne na pomoci…“

Napríklad v tejto konkrétne skladbe spomína Geralta, pričom milovníci kníh, seriálov či videohier vedia, že je reč o Geraltovi z Rivie, ktorý je hlavnou postavou série Zaklínač. Okrem toho, počuli sme tu aj názov Peaky Blinders, čo je jeden z najlepších seriálov, aké kedy vznikli a v podstate ide o dianie v birminghamskom gangu, ktoré sa ďalej rozvíja. Dôležitá je lojalita a ťahanie za jeden koniec povrazu. To sú charakterové črty, na ktoré rozhodne netreba zabúdať, práve naopak. Tak isto ako vo vlčej svorke.

Všade pri mne sú moji vlci

Inak, zaujímavosťou je, že sa v tom čase našli ľudia, ktorí track „Vlci“ spojili so slovenským hokejovým klubom Vlci Žilina. Odvtedy síce spojenie medzi Momom, Flexkingom a žilinskými Vlkmi neprebehlo, ale ktovie, či do budúcna nebudeme svedkami niečoho podobného. Táto skladba má totiž potenciál na to, aby znela aj na hokejových štadiónoch. A vieme si živo predstaviť, že by mohla dostávať divákov do varu. Nikdy nehovor nikdy, necháme to však na iných!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
BAD TRIP VOICE: Na OnlyFans máme príliš chlpaté dlane, takže sme začali robiť rap

Frayer Flexking ešte v tracku spomína aj zbieranie kontaktov ako v seriáli Pokémon, ktorý určite všetci veľmi dobre poznáme. Je na mieste napísať, že kombinácia tradičnejšieho rapového prejavu v podobe Moma a novej školy v podaní Flexkinga bbola skutočne zaujímavou kombináciou, ktorú podľa prvotných reakcií cenili aj samotní ľudia. Skladbu si na YouTube do dnešného dňa pozrelo takmer 600 tisíc ľudí, čiže o jej obľube naozaj nemôžeš byť reč. 

Na záver článku dodáme už len to, že kvalitu celého songu posúva ďalej aj vizuálne veľmi vydarený videoklip, ktorý do atmosféry tejto skladby naozaj zapadol. Poď si ho teda pozrieť spolu s nami!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame