THROWBACK Keď sa Radikal Chef udobril so Separom: Pamätáš si tento banger?

Separ

Keď sa Separ a Radikal Chef udobrili spoločným trackom (Zdroj: YouTube.com/FCK THEM)

#Máme tu utorok a nechceme tým vlastne povedať nič konkrétne, len to, že pre teba na tento deň z našej strany pripadol nový diel našej obľúbenej rubriky s názvom THROWBACK. Rozoberáme v nej skladby, ktoré nie sú aktuálne a sú buď staršie alebo sa im nedostalo v čase vydania toľko pozornosti, koľko by si rozhodne zaslúžili. Dnes sa takto po pár rokoch opätovne vrátime k spojeniu Radikal Chefa so Separom. K spojeniu, ktoré by bolo približne dekádu dozadu niečím naozaj nereálnym a nemysliteľným. A keď to vyšlo, boli sme všetci v p…!

Vráť sa s nami do leta 2019

Nachádzame sa na konci leta 2019, v časoch, kedy sme ešte ani len nechýrovali o tom, čo nás postihne začiatkom nasledujúceho kalendárneho roka. Legendárny beef, vojnová sekera, ktorá ovplyvnila jednu rapovú etapu v našich končinách, bola pochovaná. Separ spojil sily s Radikalom a vznikol track, ktorý nesie názov „ŠCVPČ“. K dnešnému dňu si tento track pustilo na platforme YouTube približne 1,4 milióna ľudí. Je to veľa alebo málo? Preč s diplomatickými odpoveďami, je to dozaista málo, vzhľadom na to, aká kombinácia to je. Poď si ju takto po takmer piatich rokoch pustiť spolu s nami!

Tento beat ťa zožerie s chuťou

Separ a Radikal Chef si kedysi nevedeli prísť na meno. To už je ale minulosťou a my môžeme byť radi, že ich beef je už len časťou histórie slovenského rapu. Bola by totiž škoda, keby takéto kombo nebolo možné, pretože aj táto samotná skladba potvrdzuje, že im to spolu ladí a vedia urobiť poriadny „bordel“. Myslíme si, že „ŠCVPČ“ je banger, track, ktorý dokáže ľudí dostať do varu, či už na festivale alebo na koncerte. Prípadne kdekoľvek na party, kde je hraný.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
THROWBACK Je tento projekt s Mugisom posledný album, ktorý Plexo kedy vydal?

Keby táto kombinácia vyšla dnes, pravdepodobne by mala vyššie čísla. Ktovie, či to bolo vtedy letom, ale jednoducho štatistiky tohto featu nie sú také, aké by si podľa nášho skromného názoru zaslúžili byť. Posúďte sami. „ŠCVPČ“ neobsahuje len dobrý beat a kvalitný rap z oboch strán, ale taktiež viacero referenciií, prirovnaní či metafor, ktoré sa oplatí vypočuť aj viackrát, pretože na prvý raz ich jednoducho nemáš šancu zachytiť a správne si vysvetliť všetky.

Slovenskí Drake a Meek Mill, Separ a Radikal Chef v roku 2019 definitívne ukončili špekulácie o tom, aké sú medzi nimi vzťahy, čo bolo, bolo a ide sa ďalej. A môžeme vidieť, že spolu tvoria aj ďalej. Dokonca v roku 2021 vyšla napríklad skladba „Euphoria“, kde sa Radikal Chef objavil spolu so Separom a Dokkeytinom. Ako píšeme vyššie, kedysi by to bolo niečo nemysliteľné a sme radi, že dnes to už je realita!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame